Reklama

Podkręcona ikona off-roadingu Ares Design

Podkręcona ikona off-roadingu Ares Design, ikona off-roadingu Ares Design, Ares Design off road, nowość Ares Design

Land Rover Defender Spec 1.2, to najnowsze dzieło firmy Ares Design, zajmującej się głównie poodrysowywaniem fabrycznych modeli. Tym razem, jak widzicie, zajęła się ikoną off-roadingu.

Ares Design i jego ikona off-roadingu

Chociaż Ares Design przyzwyczaił nas już do swoich gruntownie przerobionych w myśl wyglądu modeli, to tym razem pokazuje, że jest też w stanie przyjąć nieco subtelniejsze podejście. Dokładnie to zrobił ze swoim Land Rover Defender Spec 1.2, biorąc na warsztat klasyczną ikonę podbijania terenu i wprowadzając w nią nowoczesne akcenty, kilka aktualizacji projektu i większą moc.

Czytaj też: Oto Ares Design S1 Project Spyder. 700-konny supersamochód bez dachu
Czytaj też: Panterka od Ares Design, czyli Panther ProgettoUno
Czytaj też: Nowy, ale klasyczny Wami Lalique Spyder od Ares tylko w 12 egzemplarzach

Po stronie wizualnej ten Land Rover Defender został pozbawiony widocznych śrub i nitów nadwozia, zyskał poszerzone błotniki, elementy z włókna węglowego, reflektory LED i nowe okrągłe tylne światła LED.

Gdyby tego było mało, Land Rover Defender Spec 1.2 zyskał panoramiczny dach, większe tylne szyby, elektryczne sterowanie szyb, 18-calowe felgi oraz wnętrze okraszone skórą i włóknem węglowym z systemem infotainment Apple CarPlay i Android Auto.

Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8
Czytaj też: Nowy Range Rover Velar 2021 debiutuje ze świeżą technologią i elektrycznym kopem
Czytaj też:
Nowy Range Rover 2022 wyszpiegowany w testach

Kierowcy uruchamiają silnik za pomocą przycisk start-stop, który nie uruchamia czterocylindrowego turbodiesla, a wolnossący 4,8-litrowy silnik V8, który zapewnia 285 koni mechanicznych i 440 Nm momentu obrotowego. Ten został zaprzężony ze wzmocnionym sześciobiegowym automatem, a wzmocnieniu uległy też półosie, przeguby i układ hamulcowy.

Zamówienia są już otwarte, a Ares Design umożliwia klientom w pełni dostosować całe wnętrze, wyciągając z ich kieszeni nieznaną kwotę. Produkcja jednego Land Rover Defender Spec 1.2 trwa ponoć około trzech miesięcy.