Panterka od Ares Design, czyli Panther ProgettoUno

Panterka od Ares Design, czyli Panther ProgettoUno

Na efekt niektórych zapowiedzi przychodzi nam czekać naprawdę długo i tak też było z samochodem Panther, którego firma Ares Design z Włoszech zapowiedziała w 2017 roku. Teraz mamy kolejny wgląd na model Panther ProgettoUno.

Dwa lata czekaliśmy na prezentacje samochodu, mającego za zadanie złożyć „nowoczesny hołd” legendarnemu DeTomaso Pantera. Ares Panther, który oficjalnie nosi miano Panther ProgettoUno powstał w oparciu o świetnie nam znanego Lamborghini Huracan, dlatego napędza go 5,2-litrowy wolnossący silnik V10 o mocy 650 koni mechanicznych i prawie 600 Nm momentu obrotowego.

Ta siła dociera do wszystkich czterech kół za pośrednictwem siedmiobiegowej skrzyni manualnej z podwójnym wysprzęglaniem. Karoseria z kolei została wykonana z włókna węglowego, co przełożyło się na wagę 1423 kilogramów. Taka kombinacja pozwala temu unikatowi na rozwinięcie maksymalnej prędkości rzędu 325 km/h i dobiciu od 0 do 96,5 km/h w 3,1 sekundy.

Finalna, bo produkcyjna wersja Panther ProgettoUno zachowała to, co najważniejsze z klasyka, czyli „wyskakujące” światła drogowe z maski. Te dodatkowo wzbogacono nowoczesnym oświetleniem na przedniej krawędzi zderzaka, podczas gdy design drzwi i otworów wentylacyjnych na bokach praktycznie przeniesiono z klasyka. To wszystko zostało wzbogacone delikatnym sznytem nowoczesności. Finalnie Panther od Ares nie tylko zachowuje duszę DeTomaso Pantera, ale też podkreśla ją delikatną modernizacją.

Czytaj też: Plotki o mocy Mercedesa AMG GT-R serii Black

Panterka od Ares Design, czyli Panther ProgettoUno

Wnętrze przeniesiono jednak z modelu Huracan, dodając jedynie dodatkowe szwy i wykończenia z włókna węglowego. Ważne jest to, że Ares Panther nie jest jednostrzałowcem, a samochodem, który powstaje w nakładzie 21 egzemplarzy o nieznanej cenie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News