WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy Range Rover Velar 2021 debiutuje ze świeżą technologią i elektrycznym kopem

Nowy Range Rover Velar 2021 debiutuje ze świeżą technologią i elektrycznym kopem

Wielkie odnowienie oferty Land Rovera nie mogło ominąć modelu Range Rover Velar, który wydaniu na 2021 rok otrzyma szereg bardzo ważnych ulepszeń, a w tym bardziej wydajne silniki zelektryfikowane.

Range Rover Velar 2021

Ten stylowy, luksusowy SUV inspirowany coupe otrzyma zarówno te większe, jak i te mniejsze ulepszenia na czele z zaawansowanym systemem infotainment Pivi Pro, które oferuje ulepszoną grafikę, łatwe menu i więcej funkcji na 10-calowym wyświetlaczu. Na dodatek umożliwia wprowadzanie aktualizacji bezprzewodowych i posiada wbudowane mapy.

Czytaj też: Co z elektrycznym modelem Range Rover i Jaguar XJ?
Czytaj też: Nowy Range Rover Crossover porzuci terenowe możliwości na rzecz luksusu i designu
Czytaj też: Większa moc i ciemne akcenty w Range Rover Velar od Manhart

Range Rover Velar 2021, to też nowa architektura elektryczna całego systemu samochodu, ale i tak najważniejsze w tym modelu sprowadza się do świeżego silnika. Mowa o sześciocylindrowej, 3-litrowej jednostce z dodatkiem łagodnego wspomagania hybrydowego w dwóch wersjach.

Wyposażony w ten silnik Range Rover Velar P340 ma do dyspozycji 340 koni mechanicznych, podczas gdy P400 jest nieco mocniejszy, dzierżąc 400 KM. Oba modele są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła i zawieszenie pneumatyczne.

Czytaj też: Elektryczny Range Rover będzie najlepszym Range Roverem na drodze
Czytaj też: Znacie ten silnik od Jaguar Land Rover? Firma świętuje związany z nim sukces
Czytaj też: Range Rover Velocity Overfinch zachwyca unikalnością

Pod względem osiągów wariant P400 przyspiesza od zera do 96 kilometrów na godzinę w 5,2 sekundy, a pomijając te dwie zelektryfikowane opcje napędu, Velar 2021 jest również wyposażony w 2,0-litrowy silnik turbo o mocy 247 KM i w wersji wyposażeniowej S i R-Dynamic S.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News