WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ile potrwa film Avengers: Endgame?

Ile potrwa film Avengers: Endgame?

Już w zeszłym roku reżyserzy Avengers: 4 dali do zrozumienia, że jak wszystko dobrze pójdzie, dostaniemy film trwający trzy godziny. Wydaje się, że to długo, ale patrząc na ilość materiału, który ta produkcja ma podsumować można odnieść wrażenie, iż trzy godziny to może być za mało. Na razie nie ma dokładnych informacji ile potrwa film Avengers: Endgame, jednak bracia Russo postanowili wypowiedzieć się na ten temat.

Avengers: Koniec Gry ma być zwieńczeniem ostatnich 10 lat Marvel Cinematic Universe.

Czy taki spektakl może potrwać marne dwie godziny? Na pewno nie. Ze względu na ogrom treści jaką trzeba pokazać, a także na emocjonalne podejście do tej produkcji, fani oczekują, że potrwa on minimum trzy godziny. Bracia Russo postanowili ponownie wypowiedzieć się na ten temat, a ich słowa raczej utwierdzają nas w przekonaniu, że Endgame otrzyma wystarczająco dużo czasu ekranowego.

Jest to film kulminacyjny, podsumowujący III fazę MCU i ponad dwadzieścia produkcji. Mamy dużo do opowiedzenia. Dla nas emocje są  nieodłączną częścią tego. Kiedy musisz opowiedzieć naprawdę skomplikowaną historię i chcesz wywołać sile emocje, musisz poświęcić na to określoną ilość czasu. Dlatego ten film, na razie, potrwa trzy godziny.

Czytaj też: Zestaw LEGO ujawnia szczegóły ostatniej bitwy w Avengers: Endgame

Już w listopadzie bracia Russo, podczas wywiadu z fanami, powiedzieli, że przed postprodukcją, Endgame trwa około trzech godzin. Choć podczas edytowania zwykle skraca się  materiał, to wątpliwe jest, by film finalnie był znacząco krótszy. To podsumowanie wielu superbohaterskich przygód i musi mieć na to wystarczająco dużo ekranowego czasu. I choć nie wiadomo oficjalnie ile potrwa film Avengers: Endgame, wszyscy liczą właśnie na trzy godzinną opowieść. Logiczne byłoby, że film zwieńczający 10 lat uniwersum będzie najdłuższy z nich wszystkich.

https://youtu.be/afyrnrocULM

Pozostaje poczekać na oficjalną informację, która powinna pojawić się jeszcze przed premierą Endgame, która w Polsce odbędzie się 25 kwietnia.

Źródło: cbr.com