WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Instytut Łączności sparaliżowany. Nowy dyrektor robi porządki

Instytut Łączności sparaliżowany. Nowy dyrektor robi porządki

Instytut Łączności został praktycznie przejęty przez Ministerstwo Cyfryzacji. Nowy dyrektor aktualnie robi porządki i najnowszym rozporządzeniem praktycznie zablokował pracę całego Instytutu.

Pracownicy Instytutu Łączności otrzymali bezpośrednio od nowego dyrektora treść decyzji odwołującej im dotychczasowe pełnomocnictwa. Co to oznacza? Mówimy tutaj praktycznie o całkowitym paraliżu instytucji.

Czytaj też: [Aktualizacja] Dyrektor Instytutu Łączności odwołany. “Prezent” przed odejściem ministra cyfryzacji?

Ze względu na brak pełnomocnictwa pracownicy Instytutu Łączności nie mogą go reprezentować. Czyli nie mogą spotykać się z klientami, podpisywać dokumentów, w tym odbioru badań, składać zamówień. W zasadzie mogą przyjść do pracy, przejrzeć skrzynkę mailową i zaparzyć kawę.

Dodatkowo w ramach poprzedniej decyzji nowy dyrektor Michał Chojnowski zarządził kontrolę finansową, która ma na celu zaproponowanie rozwiązań mogących poprawić sytuację finansową Instytutu.

Ciężko powiedzieć jaki cel ma Ministerstwo Cyfryzacji w paraliżu Instytutu Łączności. Na pewno nie wpłynie to dobrze na jego pozycję. Wielokrotnie spotkałem się z opiniami mówiącymi, że poprzedni dyrektor Instytutu dr inż. mocno podniósł jego znaczenie i prestiż w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Na chwilę obecną może się wydawać, że ktoś za wszelką cenę chce przywrócić pozycję Instytutu sprzed lat. Dlaczego? Być może tego dowiemy się w najbliższych dniach z kolejnych decyzji nowych władz Instytutu Łączności.

Sytuacja jest teraz o tyle ciekawa, że jeszcze w ubiegłym tygodniu mówiliśmy o zmianach w Instytucje Łączności jako jednych z ostatnich decyzji ministra cyfryzacji tuż przed likwidacją Ministerstwa. Teraz, w obliczu rozpadu koalicji rządzącej rekonstrukcja rządu została wstrzymana i być może Ministerstwo Cyfryzacji (znowu) zostanie uratowane.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News