WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel Core i9-9900K z trybem boost 4,7 GHz… na wszystkich rdzeniach!

Kolejny przeciek na temat nadchodzących procesorów Intela do segmentu konsumenckiego. 9. generacja zapowiada się (o dziwo) interesująco, ale głównie przez najwydajniejszy model, czyli i9-9900K. Tym razem mam dla Was coś specjalnego, a mianowicie poziom zaawansowania obecnego na tym układzie trybu turbo.

Jeśli to prawda, to ten jest po prostu niewyobrażalny. Mówimy tutaj bowiem o osiąganiu 5 GHz na dwóch rdzeniach lub całych 4,7 GHz na wszystkich ośmiu! Oczywiście całość zachodzi automatycznie i zależnie od wymagań, jakie procesorowi stawia dany program/gra. Przypomnę tylko, że i9-9900K będzie oferował wspomniane 8 rdzeni z obsługą technologii HyperThreading, a jego bazowe taktowanie będzie wynosić 3,6 GHz. AMD ze swoimi Ryzenami będzie się miało czego bać… o ile Intel nie spartaczy sprawy po stronie wyceny. Zapowiada się jednak, że przedstawiciel 9. generacji będzie cholernie podatny na OC.

Na koniec też o trybie turbo boost, ale w wykonaniu i7-9700K. Ten jest bardzo podobny do wcześniejszego 9900K, ale producent pozbawił go wielowątkowości. Wygląda też na to, że pod kątem czystości, osadzony w nim rdzeń krzemowy będzie nieco gorszy, ponieważ na wszystkich 8 rdzeniach taktowanie podskoczy do “jedynie” 4,6 GHz. To nadal sporo, ale szkoda, że w przypadku obciążenia jednego rdzenia nie dobija tych magicznych 5 GHz, a 4,9 GHz.

Czytaj też: Specyfikacja najwydajniejszych Intel Core 9. generacji

Jeszcze czas na deser, czyli małe porównanie i5-9600K z i7-9700K. Różni je ilość rdzeni (dwa więcej w przypadku 9700K) i taktowanie rzędu 100 MHz. Jednak takie różnice zaowocowały 36,8% przewagą w obliczeniach fizycznych w teście Fire Strike Ultra w ramach 3DMarka.

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz