Reklama
aplikuj.pl

Jedyny na świecie egzemplarz Isdera Commendatore 112i do kupienia

egzemplarz Isdera Commendatore 112i, Isdera Commendatore 112i, Isdera Commendatore 112i do kupienia

Isdera Commendatore 112i szuka właśnie nowego właściciela, jako że powoli zmierza na wielką aukcję.

Isdera Commendatore 112i do kupienia

Warto podkreślić, że to jedyny w swoim rodzaju samochód w skali światowej, który jest do zdobycia w ramach aukcji 2021 w Paryżu zorganizowanej przez RM Sotheby’s, zaplanowanej na luty. Powstał tylko jeden egzemplarz tego supersamochodu poprzez swoiste połączenie elementów od wielu innych producentów.

Czytaj też: Lamborghini SC20 czyli Aventador bez dachu na publiczne drogi
Czytaj też: Elektryczny crossover Toyoty wyrenderowany w spekulacyjnej zabawie
Czytaj też: Obejrzyjcie zdjęcia prototypu McLaren Sabre

Tak więc, Isdera Commendatore 112i jest napędzana przez 6-litrowy silnik V12 Mercedes M120 o mocy 400 koni, którego wykorzystuje również Pagani Zonda. Nieźle, jak na cacko stworzone prawie trzy dekady temu. W kwestii skrzyni biegów w grę wchodzi manualna jednostka Getrag zmodyfikowana przez RUF z dodatkiem szóstego biegu.

Dodatek smukłego nadwozia i niskiego współczynnika oporu, który był dla inżynierów priorytetem, zaowocował supersamochodem, który osiągał prędkość 340 km/h. Idąc dalej w zapożyczone przez Isdera Commendatore 112i elementy, możemy dostrzec wyskakujące światła rodem z Porsche 968, czy zegary od Mercedesa.

Czytaj też: Co zapewniają ulepszenia świateł Modelu 3 oraz Y Tesli?
Czytaj też:
Drukowanie 3D dla BMW jest coraz ważniejsze
Czytaj też:
Ile mocy wyciągnie podwójnie turbodoładowany silnik V8 Godzilla Forda?

Jako cacko z prawie 10500 kilometrami na karku, Isdera Commendatore 112i, która powstała za sprawą szwajcarskiego konsorcjum, kiedy jego twórca, Eberhard Schulz napotkał problemy finansowe, będzie to jeden z najdroższych klasyków. Zwłaszcza że jest w pełni funkcjonalny.