Reklama
aplikuj.pl

Jaguar Vision Gran Turismo SV, czyli 1903-konne elektryczne monstrum

Jaguar Vision Gran Turismo SV, Vision Gran Turismo SV, elektryczny hipersamochód Jaguara, replika Vision Gran Turismo SV,

Chociaż ten czterosilnikowy samochód elektryczny powstał tylko dla gry, teraz producent stworzył go w rzeczywistości. Oto Jaguar Vision Gran Turismo SV.

Jaguar Vision Gran Turismo SV w rzeczywistości

Jaguar twierdzi, że elektryczny hipersamochód Vision Gran Turismo SV ma cechy konstrukcyjne C-Type, D-Type, XJR-9 i XJR-14, które połączono w jedno przy jednoczesnym nadaniu całości awangardowego akcentu. Wszystko po to, aby całość pasowała do hipotetycznego samochodu wyścigowego przyszłości.

Czytaj też: Jaguar XE Project 8 zawalczył z kombi AMG E63
Czytaj też: 
Co z elektrycznym modelem Range Rover i Jaguar XJ?
Czytaj też: 
Co nowego w odświeżonym modelu Jaguar XF 2021?

Vision Gran Turismo SV został opracowany wyłącznie w świecie wirtualnym przy użyciu technologii zapożyczonej z Formuły E, a następnie dopracowany przy użyciu najnowszych narzędzi symulacyjnych. Nic więc dziwnego, że zaszalano nieco ze specyfikacją, stawiając na cztery silniki elektryczne osiągające łączną moc 1903 koni mechanicznych i niesamowite 3360 Nm momentu obrotowego.

Wedle obliczeń, taki układ napędowy zapewnia sprint do setki w około 1,65 sekundy i prędkość maksymalną 410 km/h. W rzeczywistości jednak Jaguar Vision Gran Turismo SV nie jest odwzorowaniem 1:1, ponieważ jego długość musiała zostać wydłużona o 861 mm do aż 5,54 metra przez wyzwania konstrukcyjne związane z dachem.

Czytaj też: Jaguar F-Type Heritage 60 wyjątkowym hołdem ku przeszłości
Czytaj też: Oto Jaguar E-Pace na 2021 rok modelowy
Czytaj też: Jaguar F-Pace SVR 2021 debiutuje. Co nowego w crossoverze?

Podobnie jak w przypadku innych koncepcji Gran Turismo, ta wyjątkowa ma zerowe szanse na wejście do produkcji, ponieważ została stworzona wyłącznie w celu wykorzystania w grze wideo.