WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jaguar Vision Gran Turismo SV, czyli 1903-konne elektryczne monstrum

Jaguar Vision Gran Turismo SV, czyli 1903-konne elektryczne monstrum

Chociaż ten czterosilnikowy samochód elektryczny powstał tylko dla gry, teraz producent stworzył go w rzeczywistości. Oto Jaguar Vision Gran Turismo SV.

Jaguar Vision Gran Turismo SV w rzeczywistości

Jaguar twierdzi, że elektryczny hipersamochód Vision Gran Turismo SV ma cechy konstrukcyjne C-Type, D-Type, XJR-9 i XJR-14, które połączono w jedno przy jednoczesnym nadaniu całości awangardowego akcentu. Wszystko po to, aby całość pasowała do hipotetycznego samochodu wyścigowego przyszłości.

Czytaj też: Jaguar XE Project 8 zawalczył z kombi AMG E63
Czytaj też: 
Co z elektrycznym modelem Range Rover i Jaguar XJ?
Czytaj też: 
Co nowego w odświeżonym modelu Jaguar XF 2021?

Vision Gran Turismo SV został opracowany wyłącznie w świecie wirtualnym przy użyciu technologii zapożyczonej z Formuły E, a następnie dopracowany przy użyciu najnowszych narzędzi symulacyjnych. Nic więc dziwnego, że zaszalano nieco ze specyfikacją, stawiając na cztery silniki elektryczne osiągające łączną moc 1903 koni mechanicznych i niesamowite 3360 Nm momentu obrotowego.

Wedle obliczeń, taki układ napędowy zapewnia sprint do setki w około 1,65 sekundy i prędkość maksymalną 410 km/h. W rzeczywistości jednak Jaguar Vision Gran Turismo SV nie jest odwzorowaniem 1:1, ponieważ jego długość musiała zostać wydłużona o 861 mm do aż 5,54 metra przez wyzwania konstrukcyjne związane z dachem.

Czytaj też: Jaguar F-Type Heritage 60 wyjątkowym hołdem ku przeszłości
Czytaj też: Oto Jaguar E-Pace na 2021 rok modelowy
Czytaj też: Jaguar F-Pace SVR 2021 debiutuje. Co nowego w crossoverze?

Podobnie jak w przypadku innych koncepcji Gran Turismo, ta wyjątkowa ma zerowe szanse na wejście do produkcji, ponieważ została stworzona wyłącznie w celu wykorzystania w grze wideo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News