Reklama

Jakie samochody sprzedają się najszybciej? Drogie, czy tanie?

elektryczne samochody BMW, zmiany fabryk BMW, fabryki BMW

Najnowszy raport z iSeeCars postanowił odpowiedzieć na pytanie, jakie dokładnie samochody sprzedają się najszybciej pod kątem ich ceny. Wyniki nieco zaskakują.

Drogie, czy tanie samochody sprzedają się najszybciej?

Chociaż zwykliśmy uważać, że jeśli coś jest tańsze, to znajdzie sobie szybciej nowego właściciela, co zresztą potwierdza się w wielu przypadkach, to jednak jeśli o rynek motoryzacyjny idzie, sprawa ma się inaczej. Przynajmniej według wspomnianego badania, które wzięło pod lupę 1,2 milionów samochodów sprzedanych w styczniu 2021 roku w USA.

Czytaj też: Wyścigowy hipersamochód Gordon Murray T.50s Niki Lauda już z nami
Czytaj też: Przyszłość Bugatti ciągle niejasna. Odpowiedź ma jednak nadejść wkrótce
Czytaj też: Nagranie modelu Mercedes EQE. Zakamuflowany elektryk w testach

Wyniki sprowadzają się do dwudziestu modeli używanych i fabrycznie nowych, które w pierwszym miesiącu tego roku zmieniły właściciela. Powyżej możecie rzucić okiem na konkretne modele, średnią liczbę dni potrzebną do sprzedaży i średnią cenę.

Czytaj też: Odświeżenie BMW X4 2022 wyszpiegowane
Czytaj też: Klasa C Mercedesa nowej generacji rozczarowuje silnikami
Czytaj też:
Lexus IS 500 F Sport Performance zadebiutował

Przy zestawieniu tych dwóch tabelek zaskakuje wręcz to, że to drogie samochody sprzedają się szybciej, a pierwsza 20 z nich przebija pierwszą pozycję tych używanych. Jednak co warte odnotowania, średnia sprzedaży nowych i starych samochodów pod kątem czasu wypada lepiej już przy używanych.