Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Jerzy Zięba znika ze sklepów. Do listy dołącza Empik i Poczta Polska

zdrowie bez leków poczta polska

Rząd i poszczególne ministerstwa walczą z dezinformacją na temat Koronawirusa. Wtórują im firmy prywatne. O wycofaniu miesięcznika Zdrowie bez leków zdecydował Empik, a po nagłośnieniu sprawy również Poczta Polska.

Aktualizacja

Po nagłośnieniu sprawy pojawiła się informacja, że Poczta Polska jednak wycofała miesięcznik Zdrowie bez leków ze swojej oferty z powodu zbyt niskiego zainteresowania. Informację na temat temat przekazała rzecznik prasowy Poczty Polskiej na Twitterze. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

O wycofaniu tytułu z oferty zdecydował również Empik. Tytuł nie będzie sprzedawany w salonach prasowych i w sklepie internetowym firmy do czasu potwierdzenia, czy na łamach tego pisma mogło dochodzić do łamania prawa.

Prawie wszyscy walczą z dezinformacją

Wszystko zaczęło się od Allegro. Serwis jako pierwszy zaczął usuwać aukcje z książkami mgr inż. Jerzego Zięby. Niedługo po tym do walki z pseudonauką dołączyła Biedronka i Carrefour, wycofując z oferty miesięcznik Zdrowie bez leków.

A to nie koniec, bo Twitter aktualnie skutecznie blokuje konto Jerzego Zięby, a Facebook zajmuje się weryfikacją zgłoszeń jego profilu. Wynikiem tego jest czasowa blokada konta Ukryte Terapie, którego Zięba używa do komunikacji ze swoimi fanami. Profil milczy od 19 marca. A szkoda, bo miała się na nim pojawić kolejna już ważna informacja dla lekarzy…

Nadzieja na skuteczną walkę z poradami zdrowotnymi udzielanymi przez osoby bez wykształcenia medycznego zrobiła się naprawdę duża. I wtedy pojawia się ona. Cała na biało – Poczta Polska.

Zobacz też: Co ma wspólnego Koronawirus i 5G? Dla specjalistów dezinformacji więcej niż myślisz

Poczta Polska sprzedaje Zdrowie bez leków z poradami jak walczyć z Koronawirusem

Państwowa spółka nie ma zamiaru wycofywać z oferty miesięcznika Zdrowie bez leków. A w najnowszym numerze znajdziemy same perełki. Zagorzały przeciwnik obowiązku szczepień, zawieszony w prawach do wykonywania zawodu w 2017 roku, dr Jerzy Jaśkowski opowiada Czy bać się koronawirusów? Zawieszony w 2019 roku w prawach do wykonywania zawodu nieprawomocnym wyrokiem dr Huber Czerkniak pisze o Odporności na wirusy, a absolwent krakowskiej Akademii Górnicz-Hutniczej Jerzy Zięba o tym, czy mamy się już bać Koronawirusa?

Poczta nie cenzuruje i nie bierze odpowiedzialności

Jak informuje Poczta Polska, w ostatnim czasie miesięcznik trafił do ok 50 placówek pocztowych.

W stanowisku Poczty Polskiej wysłanym dla portalu Wirtualnemedia czytamy:

Dostawy te realizowane są wyłącznie na prośbę placówek z uwagi na zainteresowanie klientów tą pozycją wydawniczą. Jednocześnie informujemy, że Poczta Polska nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na łamach kolportowanych periodyków, jak również nie cenzuruje poszczególnych pozycji wydawniczych.