Reklama

Karty ASRocka w Europie – to już pewne

Wbrew początkowym doniesieniom

ASRock poinformował właśnie, że oficjalny debiut karty graficznych z serii Phantom na rynku EMEA odbędzie się już wkrótce. Przypomnę tylko, że mowa o autorskich modelach najnowszych Radeonów od AMD.

Na początku roku ASRock zamieszał odrobinę na rynku swoim wejściem na rynek kart graficznych. Seria Phantom doczekała się naprawdę wielu wpisów w mediach branżowych, które często mówiły o jej przeznaczeniu na rynek kryptowalutowy, a nawet blokadzie co do wejścia na rynek europejski od AMD, co zdementowało oficjalne ogłoszenie firmy. Według niej, początkowe ograniczenie sprzedaży nowej serii kart graficznych do regionu APEC i Ameryki Południowej było podyktowane dostawami, które zwyczajnie nie były w stanie dotrzeć na cały świat.

Teraz jednak to się zmieniło i karty ASRock Phantom wejdą na rynek regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Ma to się odbyć już za sześć dni, bo pierwszego lipca bieżącego roku. Mowa dokładnie o czterech modelach:

  • Phantom Gaming X Radeon RX 580 8 GB OC
  • Phantom Gaming X Radeon RX 570 8 GB OC
  • Phantom Gaming X Radeon RX 580 4 GB OC
  • Phantom Gaming D Radeon RX 570 4 GB

Ich cena pozostaje nieznana… zupełnie jak kwestia autorskich modeli kart RX Vega. W oficjalnym ogłoszeniu czytamy, że:

ASRock przedstawił biznesplan kart graficznych w oparciu o krajowe plany, w różnych regionach. Te o najwyższym priorytecie zawierały w sobie kraje regionu APEC i Ameryki Południowej. W rezultacie ASRock planuje teraz sukcesywnie przedstawiać swoją ofertę w innych regionach. Ostatecznie więc, ASRock wejdzie na rynek EMEA już 1 lipca 2018 roku.

Źródło: Videocardz