Ten kask rowerowy ochroni Was zarówno przed upałem, jak i mrozem

Bridger to kask, który ma pomóc osobom, które lubią jeździć na rowerze nie tylko w czasie wakacji, ale również podczas ferii zimowych.

Model ten posiada wymienne elementy, co umożliwia dostosowanie go do różnych warunków pogodowych. Cały projekt jest efektem prac Ryana i Petera Eilerów, którzy zdecydowali się skorzystać z wewnętrznej wyściółki wykonanej głównie z pianki XRD. Jest ona miękka, ale w razie uderzenia twardnieje, zapewniając ochronę użytkownikowi.

Czytaj też: Co powiecie na podgrzewane uchwyty rowerowe?
Czytaj też: Z światłami lub bez. Z kaskiem TorchONE sami decydujecie
Czytaj też: Elektryczny rower Rocket od Leaos zabierze Was w miasto i w teren

Do wyściółki tworzącej kask Bridger przymocowana jest dwuczęściowa polimerowa skorupa. Ta dzieli się na dwa rodzaje. Kiedy rowerzysta chce jeździć w wysokich temperaturach, powinien wybrać wentylowaną powłokę umożliwiającą przepływ powietrza. Kiedy jednak zrobi się chłodniej, można wymienić ją na ocieplaną, o niższym stopniu wymiany powietrza.

Kask rowerowy Bridger posiada wymienne powłoki dostosowane do różnych temperatur

Co więcej możemy na pisać o Bridger? Posiada on łatwą w obsłudze klamrę magnetyczną, połączenie między paskami bocznymi i podbródkowym oraz regulowany system dopasowywania.

Czytaj też: Opony rowerowe na zamek błyskawiczny doczekały się ulepszenia
Czytaj też: Inteligentny kask Quin Quest może uratować niejedne życie
Czytaj też: Elektryczny rower z hydraulicznym napędem. Oto Oyo

Projekt ma w marcu trafić na Kickstartera i jeśli zbiórka zakończy się sukcesem, to kask z jedną powłoką będzie kosztował 195 dolarów (nieco ponad 600 złotych), podczas gdy dodatkowa skorupa ma być dostępna w cenie 30-40 dolarów (ok. 100-130 złotych).