Reklama

Kocyk dla dronów, czyli masowe ładowanie całej floty

Kocyk dla dronów, masowe ładowanie całej floty, ładowanie dronów

Włoska firma Carlo Ratti Associati we współpracy z Flyfire wyspecjalizowanej w dziedzinie UAV, ujawniła specjalny kocyk dla dronów.

Czym jest kocyk dla dronów?

Jest potrzeba, więc znajdzie się również rozwiązanie. Tak w skrócie można opisać Flying Drone Blanket, czyli kocyk dla dronów, który powstał specjalnie dla całego roju dronów. Jednoczesne ładowanie i wystrzeliwanie dziesiątek z nich na raz jest problematyczne, ale z tym wynalazkiem przestaje takie być.

Czytaj też: DARPA opracowuje wojskowy dron LongShot z pociskami
Czytaj też: Bezzałogowe statki pełne dronów kamikaze amerykańskich Marines
Czytaj też: Autonomiczny Saildrone Surveyor zbada tajemnice oceanów

Te koce przybierają formę prześcieradła, które jest składane i przenoszone w pokrowcu, a następnie wyciągane, rozkładane i układane płasko na ziemi. W kwadratowych gniazdach koca swoje miejsce może znaleźć do 16 dronów quadcopterów, które zaczną ładować się z jednego źródła zasilania.

Czytaj też: Dron Tando jako latający ochroniarz
Czytaj też: Pasażerski dron EHang EH216 zabiera turystów w wyjątkowy lot
Czytaj też:
Jak drony pomogą w tworzeniu internetu kwantowego?

Jako że kocyk dla dronów można dowolnie łączyć z kolejnymi “kocykami”, system może objąć nawet 10000 dronów, które w chwili startu odłączają się od gniazda zasilania, wykonując skręt o 45 stopni podczas startu. Skręt w przeciwnym kierunku naturalnie podłącza drona, kiedy ten ląduje w celu ładowania.

Tutaj rodzi się już problem, bo te drony są specjalnie zaprojektowanymi UAV, a nie dowolnymi modelami na rynku, które nie mogą skorzystać z tego typu ładowania “kocykowego”. Warto jednak pamiętać o tym rozwiązaniu, bo ma szanse na podbicie rynków.