Reklama
aplikuj.pl

Zgadniecie jakie kolory samochodów ciągle dominują?

samochody elektryczne, sprzedaż samochodów elektrycznych, sprzedaż BEV, statystki sprzedaży samochodów

Uznajmy, że kupujecie sobie nowy samochód – na jaki kolor postawicie? Wedle statystyk ja już znam odpowiedź, więc może Wy też zgadniecie, jakie kolory samochodów ciągle dominują?

Kolory samochodów, to odwieczne trio

Firma Axalta, to jeden z wiodących światowych dostawców farb płynnych i proszkowych, który na dodatek gromadzi dane z krajów, w których produkowane są samochody i tworzy listę najpopularniejszych nowych kolorów samochodów na świecie. Informacje są następnie dostarczane producentom, aby umożliwić im „obserwację trendów i wzorców na całym świecie i na poszczególnych rynkach”.

Czytaj też: Jedyny na świecie egzemplarz Isdera Commendatore 112i do kupienia
Czytaj też: Jaguar Vision Gran Turismo SV, czyli 1903-konne elektryczne monstrum
Czytaj też: Podkręcone Audi S3 Sportback 2021 prawie dorównuje RS3 dzięki ABT

Zakończono produkcje najpopularniejszego samochodu Cadillac

W rzeczywistości coroczne raporty od Axalta powstają już od 1953 roku i pokazują, że to trzy kolory sprzedają się najlepiej od dekad. Mowa o czarnym, białym i szarym, które deklasują wszystkie inne kolory razem wzięte.

Tegoroczne badanie pokazuje, że 38% wyprodukowanych pojazdów jest pomalowanych na biało, kolejne 19% to samochody czarne, a 15% jest szare.

Czytaj też: Elektryczny Volkswagen ID.6, czyli crossover ID wyszpiegowany
Czytaj też:
Cena kWh akumulatorów wreszcie osiągnęła arcyważny poziom
Czytaj też:
Zwiastun Chevroleta Bolt EUV 2022

Co zaskakujące, popyt na srebrny lakier nadal spada, podczas gdy czarne samochody pozostają popularne głównie w segmencie luksusowym. To sprawia, że w sumie trzy najpopularniejsze kolory reprezentują aż 72% światowego udziału na rynku motoryzacyjnym.