Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Volkswagen ID.6, czyli crossover ID wyszpiegowany

Elektryczny Volkswagen ID.6, crossover ID, elektryczny crossover Volkswagena, crossover volkswagena ID

Nowiutkie zdjęcia szpiegowskie pokazują nam, że elektryczny Volkswagen ID.6 ciągle jest testowany w niskich temperaturach i ciągle (dla zmyłki) dzierży elementy nadwozia Peugeota 5008.

Elektryczny Volkswagen ID.6 na zdjęciach

Volkswagen chce rozszerzać swoją markę ID, oferując coś więcej niż tylko ID.3 oraz ID.4. Nie jest też tajemnicą, że ID.6 jest produkcyjną wersją konceptu ID. Roomzz, który został ujawniony ponad rok temu w formie trójrzędowego elektrycznego crossovera.

Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce
Czytaj też: Elektryczny SUV coupe Volkswagena, to jednak ID.4 GTX

Pierwszy raz ten model w przedprodukcyjnym smaku widzieliśmy we wrześniu z dziwacznym kamuflażem, który znalazł się na nim również dziś, ale w innej konfiguracji. Oczywiście ten prototyp będzie bazował na najnowszej wersji platformy MEB Grupy Volkswagen.

Crossover ID.6 napędzi wyłącznie (wedle plotek) konfiguracja z dwoma silnikami i napędem na wszystkie koła. VW będzie jednak oferował dwie moce wyjściowe – 300 koni mechanicznych i 410 KM – oraz dwa rozmiary akumulatorów rzędu 77 i 111 kilowatogodzin, które zapewniają zasięg kolejno 450 i 600 km.

Czytaj też: Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen
Czytaj też:
Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane
Czytaj też: Volkswagen XL1 jako najbardziej wyjątkowy produkcyjny samochód VW

Poprzednie raporty sugerowały, że produkcja ID.6 rozpocznie się w 2021 roku, ale nowe plotki wskazują, że jednak ma mieć to miejsce w 2022 roku. Najpierw ten elektryczny crossover Volkswagena trafi do Chin, a potem Europy oraz USA.