Reklama
aplikuj.pl

Doczekamy się kombi Corolla Touring GRMN?

kombi Corolla Touring GRMN, Corolla Touring GRMN

Czujecie wstyd przez pociąg do sportowych kombi? Wyluzujcie – nic w tym dziwnego (chyba że ten pociąg sięga nieco zbyt „daleko”), o czym doskonale wiedzą producenci, co budzi szanse na kombi Corolla Touring GRMN.

Nadchodzi kombi Corolla Touring GRMN?

Wiele wskazuje na to, że Toyota może chcieć wypuścić pikantną wersję GRMN swojej Corolli Touring. Jest to oczywiście podkręcona wersja przez Gazoo Racing Meister z Nürburgring, która gwarantuje nieco wyścigowego charakteru w zwyczajnym modelu Toyoty. Więcej na ten temat wie Spyder7.

Czytaj też: Nowa Toyota Aygo pokazuje jeszcze więcej na zdjęciach
Czytaj też: To najszybsza Toyota MR2 na świecie z sercem Hondy
Czytaj też: Oto hipersamochód Toyota GR010 Le Mans

Według tego serwisu na zewnątrz najprawdopodobniej będzie znajdować się kratka o dużej średnicy, która zapewni kombi Toyota GR Corolla bardziej optymalną wydajność chłodzenia. Nadwozie zyska z kolei najpewniej nową przednią konsolę, przednią wargę, spojler na tyle, tylny dyfuzor, czy agresywne boczne progi.

Czytaj też: Toyota C+pod, czyli 12 elektrycznych koni i nadwozie z plastiku
Czytaj też: Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć
Czytaj też: 
Nowa Toyota C-HR GR Sport dla Europy

Jak to jednak bywa z wydaniami GR Toyoty, bardziej praktyczny wyścigowy sznyt zostanie przeniesiony pod nadwozie, a pod maską domniemanego kombi Corolla Touring GRMN znajdzie się trzycylindrowy silnik rzędowy o pojemności 1,6 litra z turbodoładowaniem o mocy 261 koni mechanicznych i system AWD GR Yaris. Premiera? Ponoć już w marcu tego roku.