Reklama
aplikuj.pl

Office 365 kończy swój żywot. Czym jest Microsoft 365?

Microsoft 365

Microsoft poinformował dzisiaj o końcu usługi Office 365. Zastąpi ją Microsoft 365. Usługa dla wszystkich, udoskonalona względem poprzednika.

Sztuczna inteligencja sprawdzi nasz tekst…

Microsoft 365 wprowadzi nowe rozwiązania dotyczące sprawdzania tekstu. Zamiast samego podkreślania błędów, Microsoft Editor przy wsparciu sztucznej inteligencji sprawdzi cały nasz materiał po napisaniu. Również pod kątem gramatycznym. Funkcja będzie dostępna w Wordzie, Outlooku, ale również jako osobna wtyczka do przeglądarki internetowej Microsoft Edge oraz Google Chrome.

Editor będzie dostępny w ponad 80 językach, również po polsku. Funkcja będzie działać tylko online, a dane pozyskiwane w trakcie sprawdzania tekstu nie są przechowywane przez Microsoft po ich przetworzeniu.

Z pomocy sztucznej inteligencji będzie też można skorzystać w trakcie tworzenia arkuszy w Excelu dzięki funkcji Money in Excel.

Zobacz też: T-Mobile ma darmowy Internet również dla klientów biznesowych

… i pomoże tworzyć prezentacje.

Slajd na początku był tylko listą. Projektant dodał do niego ikony. Tworząc slajd o tytule Rower podpowie pasujące do tematu tło w postaci zdjęcia

Presenter Coach to kolejne inteligentne narzędzie, które trafi do Microsoft 365. Jako przykład podana została prezentacja. W trakcie jej tworzenia sztuczna inteligencja odpowiednio dopasuje tło prezentacji i grafiki. W uproszczeniu – po wpisaniu tekstu, który ma być widoczny na slajdzie, Creator odpowiednio opakuje go w efektowną formę wizualną. Każdy użytkownik Microsoft 365 dostanie również dostęp na bazy tysięcy profesjonalnie przygotowanych zdjęć, które będzie można dowolnie używać. A dokładniej będzie to 800 zdjęć, 175 zapętlonych filmów z Getty Images, a także 300 nowych fontów i 2800 ikon.

Zobacz też: Wirtualna Polska nie zmienia regulaminu Poczty. Nie klikaj w link

Porządek w kalendarzu

Kalendarz rodzinny widoczny dla każdego użytkownika to coś, co obecnie jest już dostępne w Outlooku. Z tą różnicą, że teraz będzie on sygnalizować nakładające się na siebie wydarzenia. To rozwiązanie może nie tylko przydatne się w życiu rodzinnym, ale na pewno zastosowania będzie mieć w przypadku zespołów firmowych.

W Outlooku pojawi się funkcja Play My Emails, która pozwoli na głosowe odczytanie wiadomości przez asystenta Cortanę.

Zobacz też: Test Huawei P40 lite E – czyli bez usług Google jednak da się żyć!

Teams dla użytkowników indywidualnych zamiast Skype’a

To trochę odpowiedź na aktualne wydarzenia na świecie. Teams będzie dostępny również dla użytkowników indywidualnych. Założenie jest takie, aby nie było to tylko narzędzie do pracy, ale również komunikator dla osób powiązanych zainteresowaniami, albo rodzin. Na pierwszy rzut oka, w uproszczeniu można to nazwać przeniesieniem grup na facebookowym Messengerze. Będzie się można wymieniać wiadomościami, zdjęcia, filmami, czy ogólnie plikami.

W ramach grupy pojawi się możliwość tworzenia zamkniętych przestrzeni do dzielenia się plikami lub informacjami w formie Magazynu osobistego. Dostęp do niej będzie możliwy dopiero po przejściu dodatkowej weryfikacji.

Teams ma docelowo zastąpić Skype’a, ale na chwilę obecną nie ma żadnych planów dotyczących wycofania popularnego komunikatora.

Bezpieczeństwo rodzinne. Zadbaj o to, co przegląda dziecko w sieci

Bezpieczeństwo rodzinne pozwoli na kontrolowanie poczynań dziecka w sieci. Raz wprowadzone ograniczenia dotyczące np. dozwolonych stron internetowych lub czasu grania w konkretną grę będą obowiązywać na komputerze z Windows 10, Xboxie oraz smartfonie z Androidem. Np. jeśli rodzic wprowadzi ograniczenie czasu na grę w Minecrafa, to ograniczenie będzie dotyczyło gry na każdej platformie. Możliwe będzie też wprowadzenie ograniczeń wiekowych, np. dla gier z oznaczeniem PEGI do konkretnego przedziału wiekowego. Nie zabraknie też możliwości śledzenia lokalizacji dziecka na podstawie GPS-u w smartfonie.

Zobacz też: Pojedynek sterowników: Nvidia Studio vs Game Ready

Kopia wszystkiego w OneDrive

OneDrive pozwoli na tworzenie kopii wszystkich danych jakie mamy na urządzeniach. W przypadku ich przypadkowego usunięcia, OneDrive zachowa ich kopię zapasową. Nadal promowany będzie Magazyn Osobisty do przechowywania wrażliwych danych.

Warianty i dostępność, informacje dodatkowe

Microsoft 365 będzie dostępny od 21 kwietnia. Aktualni użytkownicy Office’a 365 zostaną automatycznie przeniesieni do nowego rozwiązania. Dodatkowo ceny subskrypcji również zostaną niezmienione. Microsoft 365 będzie kosztować tyle samo co Office 365.

W dużym uproszczeniu o Microsoft 365 możemy powiedzieć, że to Office 365 wzbogacony o nowe funkcje oraz opakowana w sposób bardziej przystępny dla przeciętnego użytkownika. Usługa będzie teraz kierowana do wszystkich, a nie tylko do firm.

Usługa będzie dostępna w opcji subskrypcji dla jednego użytkownika lub w wersji rodzinnej dla maksymalnie sześciu osób. Nadal będzie też dostępny wariant z pojedynczą usługą pakietu Office. Wersje pudełkowe pakietu nie będą już nazywać się Office, a Microsoft.

W trakcie prezentacji padło pytanie o dostępność w AppGallery Huaweia. Nie wiadomo na dzisiaj, czy usługa się tam pojawi, ale sam Microsoft 365 nie jest powiązany z kontem Google, wiec z działaniem na nowych Huaweiach bez usług Google’a nie powinno być problemów. Aplikacja Bezpieczeństwo rodzinne ma w sobie zaszyte mapy, ale są to mapy Here, a nie Google.

Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie nowe funkcje pojawią się w wersjach niekonsumenckich Office’a 365, czyli np. subskrypcjach studenckich.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News