Reklama
aplikuj.pl

Lancia dla koncernu Stellantis będzie czymś wyjątkowym

Lancia dla koncernu Stellantis, Lancia, Stellantis Lancia

Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram i Vauxhall – te marki wchodzą w skład koncernu Stellantis, którego nową markę premium właśnie poznaliśmy.

Lancia dla koncernu Stellantis

Lancia, to obecnie jedna z tych marek, o których nie słyszy się często. Potwierdza to nasz rozbudowany zbiór informacji o poczynaniach tej firmy, które ostatnio zaowocowały jedynie o testach nadchodzącego modelu Ypsilon. Ta włoska marka nie trafia często na języki, a to nie lada problem.

Czytaj też: Abarth 595 Hercules jako agresywny mały hot hatch
Czytaj też: Fiat 500 z dwoma silnikami Hayabusa, czyli magia V8
Czytaj też: Klasyczny Citroen DS przerobiony na nowoczesnego luksusowego sedana

Scoop! Bombazo! For your eyes only.Lancia Y MY 2021.

Posted by Walter Vayr on Sunday, September 20, 2020

Jednak teraz Lancia dla koncernu Stellantis stanie się czymś szalenie ważnym, bo marką premium tuż obok Alfa Romeo oraz DS Automobiles i nad Oplem, czy Peugeotem. Niestety oficjalna wiadomość na ten temat nie ujawniła niczego więcej, więc dokładna przyszłość Lancii jest jeszcze pod znakiem zapytania.

Czytaj też: Na co pozwala sobie elektryczny Citroen e-C4 2021?
Czytaj też: Rocznicowy Fiat 500 Abarth zachwyca zwłaszcza jednym
Czytaj też:
 Ferrari SF90 kontra Fiat Panda 4×4, czyli pojedynek 1000 i 48 koni

16 stycznia 2021 roku grupy PSA i FCA zostały oficjalnie połączone w jeden koncern Stellantis i jako teoretycznie jeden producent samochodów będą podbijać świat. Głównym celem tej fuzji jest doprowadzenie do oszczędności, ale nie poprzez ograniczenie poszczególnych marek, a wręcz przeciwnie.