Reklama

Lancia dla koncernu Stellantis będzie czymś wyjątkowym

Lancia dla koncernu Stellantis, Lancia, Stellantis Lancia

Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram i Vauxhall – te marki wchodzą w skład koncernu Stellantis, którego nową markę premium właśnie poznaliśmy.

Lancia dla koncernu Stellantis

Lancia, to obecnie jedna z tych marek, o których nie słyszy się często. Potwierdza to nasz rozbudowany zbiór informacji o poczynaniach tej firmy, które ostatnio zaowocowały jedynie o testach nadchodzącego modelu Ypsilon. Ta włoska marka nie trafia często na języki, a to nie lada problem.

Czytaj też: Abarth 595 Hercules jako agresywny mały hot hatch
Czytaj też: Fiat 500 z dwoma silnikami Hayabusa, czyli magia V8
Czytaj też: Klasyczny Citroen DS przerobiony na nowoczesnego luksusowego sedana

Scoop! Bombazo! For your eyes only.Lancia Y MY 2021.

Posted by Walter Vayr on Sunday, September 20, 2020

Jednak teraz Lancia dla koncernu Stellantis stanie się czymś szalenie ważnym, bo marką premium tuż obok Alfa Romeo oraz DS Automobiles i nad Oplem, czy Peugeotem. Niestety oficjalna wiadomość na ten temat nie ujawniła niczego więcej, więc dokładna przyszłość Lancii jest jeszcze pod znakiem zapytania.

Czytaj też: Na co pozwala sobie elektryczny Citroen e-C4 2021?
Czytaj też: Rocznicowy Fiat 500 Abarth zachwyca zwłaszcza jednym
Czytaj też:
 Ferrari SF90 kontra Fiat Panda 4×4, czyli pojedynek 1000 i 48 koni

16 stycznia 2021 roku grupy PSA i FCA zostały oficjalnie połączone w jeden koncern Stellantis i jako teoretycznie jeden producent samochodów będą podbijać świat. Głównym celem tej fuzji jest doprowadzenie do oszczędności, ale nie poprzez ograniczenie poszczególnych marek, a wręcz przeciwnie.