Reklama
aplikuj.pl

Takiej latającej taksówki jeszcze nie było. Oto Y6S Plus

Y6S Plus, latająca taksówka, Autonomous Flight, taksówka Y6S Plus

Brytyjska firma Autonomous Flight od kilku lat pracuje nad koncepcjami eVTOL, wykorzystując swój dwumiejscowy płatowiec. Teraz z kolei ujawniła Y6S Plus i uwierzcie nam na słowo, że takiej latającej taksówki jeszcze nie było.

Latająca taksówka Y6S Plus

Na całym świecie wiele firm oraz start-upów pracuje obecnie nad swoim wyjątkowym latającym samochodem/taksówką, czy po prostu wielkim dronem. Nazewnictwo jest dosyć płynne, bo jasno określonych reguł i zasad co do określania tych latających maszyn zwyczajnie nie ma.

Czytaj też: Latająca taksówka od Volocopter już wkrótce pojawi się na niebie
Czytaj też: Spójrzcie na latający samochód EHang 216 w akcji nad miastem Korei Południowej
Czytaj też: Lotnisko dla latających taksówek Lilium Jet

Przykładowo Autonomous Flight i jego latająca taksówka Y6S Plus wyróżniają się na tle konkurencji ciekawym układem trzech podwójnych śmigieł oraz dwóch par skrzydeł. Jak to wszystko w lotnictwie, takie podejście ma swoje wady i zalety, ale też wyzwania, które trzeba przeskoczyć.

W praktyce tego typu układ Y6S Plus sprawia, że ta latająca taksówka po pionowym starcie przechyla swój przód tak, aby wprowadzić się w tryb wydajnego, skrzydłowego trybu lotu poziomego, rozwijającego prędkość przelotową około 200 km/h. Jego zasięg uzależniony od akumulatorów litowych wynosi z kolei około 130 km.

Czytaj teżObejrzyjcie lot latającego samochodu KleinVision, który rzeczywiście lata
Czytaj też: Latające ambulanse CityHawk rozwiążą problem helikopterów w miastach
Czytaj też: Latające samochody coraz bliżej? Publiczne testy SkyDrive SD-03

Kiedy jednak to cacko Autonomous Flight ruszy w testy i finalnie wejdzie na rynek, oferując loty? Odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie mamy.