Reklama
aplikuj.pl

Mercedes bez litości potraktuje swoje silniki i manualne skrzynie

Po zapowiedzi kolejnego rozdziału elektrycznych wojaży Mercedesa dostajemy kolejne informacje na temat dążenia firmy do bezemisyjnych modeli.

Plan Mercedesa na rozwój EV

Chociaż samochody elektryczne są pewną przyszłością, obecnie są ciągle nowinką na rynku motoryzacyjnym względem swoim spalinowych modeli, które z reguły są tańsze w produkcji oraz opracowywaniu.

Nic więc dziwnego, że Mercedes tnie koszty tam, gdzie ma to największy sens, bo intensywne inwestycje w ekologiczne modele wymagają naprawdę hojnego budżetu.

Szef działu badań i rozwoju Mercedesa, Marcus Schaeffer, powiedział dziennikarzowi motoryzacyjnemu Gregowi Kable (via Motor1), że firma pozbędzie się manualnych skrzyń biegów, ale będzie to stopniowy plan wycofywania. Wtedy padły też informacje o znacznej redukcji platform samochodów.

Czytaj teżPokaz możliwości nowego Mercedes-AMG GT Black Series 2021
Czytaj też: 
Nie SUV ani kombi jest idealny na długą podróż. Jest nim Mercedes V 300d
Czytaj też: 
Mercedes stworzył hulajnogę elektryczną, z której będziecie zadowoleni

To jednak nie jedyna składowa krótkoterminowego celu, jakim jest zmniejszenie kosztów stałych o ponad 20% do połowy dekady. Ostatni element układanki sprowadza się do ograniczenia inwestycji w rozwój silników spalinowych w najbliższym czasie razem z drastycznym obniżeniem ich oferty, co uderzy zwłaszcza silniki diesla.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News