Reklama
aplikuj.pl

Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży

Mercedes elektryczne samochody zapowiedź

Chociaż Mercedes nie jest najlepszym przykładem szybkiego przejścia na napęd elektryczny z ostatnich lat, to sprawa zmieni się w ciągu najbliższego roku.

Mercedes i jego elektryczne samochody

Mercedes-Benz zapowiedział właśnie kilka nowych samochodów elektrycznych i podrzucił nam materiały dotyczące nadchodzących już modeli EQE i EQS – również w wydaniu SUV – z napędem o zerowej emisji.

Elektryczna przyszłość Mercedesa w ramach kolejnego rozdziału dążenia do obniżenia emisji gazów cieplarnianych na całym świecie, rozpocznie się od wprowadzania pod koniec tego roku elektrycznego crossovera EQA, a następnie luksusowego elektrycznego sedana Mercedes-Benz EQS w przyszłym roku.

EQS będzie wyposażony w zupełnie nową, całkowicie elektryczną architekturę niemieckiego producenta samochodów. Jak powiedział Christoph Starzynski, wiceprezes ds. architektury pojazdów elektrycznych w Mercedes-Benz i tym samym osoba odpowiedzialna za pojazdy EQ:

EQS zgromadziło już ponad dwa miliony kilometrów testowych od upału w Afryce Południowej do zimna północnej Szwecji. EQS będzie Klasą S pojazdów elektrycznych.

Dlatego przechodzi on tak samo wymagający program rozwojowy, jak każdy inny pojazd, który ma zaszczyt dumnie nosić trójramienną gwiazdę.

Ponadto przeprowadzono wiele testów specjalnie dla samochodów elektrycznych, które obejmowały ważne priorytety rozwojowe, takie jak zasięg, ładowanie i wydajność.

Czytaj też: Pokaz możliwości nowego Mercedes-AMG GT Black Series 2021
Czytaj też: Nie SUV ani kombi jest idealny na długą podróż. Jest nim Mercedes V 300d
Czytaj też: Mercedes stworzył hulajnogę elektryczną, z której będziecie zadowoleni

Na ujawnionej przez Mercedes-Benz grafice dotyczącej planów firmy, widzimy też pięć nieujawnionych jeszcze, ale nadchodzących EV tego producenta na bazie dedykowanej dla elektrycznych samochodów architektury MMA, która również jest tajemnicą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News