WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pokaz możliwości nowego Mercedes-AMG GT Black Series 2021

Oficjalny debiut Mercedes-AMG GT Black Series jest już za nami, a był to debiut bardzo ważny, jako że czekaliśmy na niego całe siedem lat. Dziś z kolei mamy okazję podejrzeć, jak to cacko przyspiesza.

Od razu zajmijmy się tym, co w Mercedes-AMG GT Black Series 2020 najważniejsze, a jest to 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem (M178 LS2), który zapewnia samochodowi moc całych 720 koni mechanicznych (film wspomina jednak o 730 KM). Te trafiają na tylne koła razem z 800 Nm momentu obrotowego już od 2000 RPM (górna granica to 7200 RPM).

Dzięki wzmocnionej siedmiobiegowej skrzyni biegów DCT zamieniającej biegi w ciągu milisekund, Mercedes-Benz podawał oficjalnie, że GT Black Series 2021 osiągnie prędkość 96,5 km/h w 3,1 sekundy i 200 km/h w mniej niż dziewięć sekund. Jeśli jest jakaś liczba, która może być tutaj rozczarowująca, jest to maksymalna prędkość AMG wynosząca zaledwie 321 km/h.

Co z kolei pokazuje materiał wideo? W tym teście i z brakiem najlepszych warunków nowy Mercedes-AMG GT Black Series rozpędził się do setki w 3,4 sekundy, a do 200 km/h w 8,8 sekundy.

Czytaj też: Mercedes stworzył hulajnogę elektryczną, z której będziecie zadowoleni
Czytaj też: Nowy Mercedes CLS po lifcie z częściami AMG na zdjęciach
Czytaj też: Mercedes-AMG GT 73e dostrzeżony w testach na Nurburgring

Z kolei nawet ogromne skrzydło, zapewniające docisk 400 kilogramów przy 241 km/h nie było w stanie zapewnić samochodowi wysokiej przyczepności, z którą były problemy pomimo opon Michelin Pilot Sport Cup 2 R.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News