Reklama

Premiera Mercedes EQA 2021, czyli elektrycznego GLA

Premiera Mercedes EQA 2021, Mercedes EQA 2021, Mercedes EQA,

Wyczekiwana debiut modelu Mercedes EQA 2021, czyli pierwszego elektrycznego crossovera, który jednocześnie będzie też podstawowym w ofercie Mercedes-Benz właśnie miała miejsce.

Premiera Mercedes EQA 2021

Sprzedaż w Europie Mercedesa EQA ma rozpocząć się wiosną tego roku, a produkcja ma odbywać się w Niemczech i Chinach. Jako pierwsza pojawi się wersja EQA 250, oferująca jednosilnikowy elektryczny układ napędowy o mocy 188 koni mechanicznych, który dzięki 66,5 kWh akumulatorowi litowo-jonowemu może przejechać do 486 kilometrów wedle testów NEDC.

Czytaj też: Nowy Mercedes-AMG S63e wyszpiegowany na sławnym torze
Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 w minimalnym kamuflażu
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach

Z czasem Mercedes EQA 2021 doczeka się kolejnych wersji na czele z wariantem zorientowanym na zasięg i wydajność z dwoma silnikami o mocy łącznej rzędu 268 KM.

W swojej podstawowej wersji EQA ma łączne zużycie energii elektrycznej na poziomie 15,7 kWh/100 km, a jego współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,28. Na jego pokładzie znalazła się pompa ciepła, która wykorzystuje ciepło odpadowe z elektrycznego układu napędowego do ogrzewania kabiny, która może się rozgrzać zdalnie przed ruszeniem, w trasę.

Warto wspomnieć, że w gruncie rzeczy, to elektryczny GLA, bo Mercedes wykorzystał nadwozie spalinowego modelu i wprowadził wiele poprawek, aby dostosować go do samochodu elektrycznego. Mowa o zamkniętej maskownicy, nowych reflektorach, czy smukłych tylnych światłach połączonych ze sobą taśmą LED. Z kolei wewnątrz EQA wygląda prawie identycznie jak jego spalinowy starszy brat.

Czytaj też: Zwiastun Mercedesa EQA. Poznaliśmy też jego elektryczną moc
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Mercedes EQA 2021 jest standardowo wyposażony w reflektory LED ze wspomaganiem świateł drogowych, elektrycznie sterowaną klapę bagażnika, 18-calowe felgi aluminiowe, oświetlenie Ambiente w 64 różnych kolorach, kamerę parkowania i skórzaną kierownicę. Ceny w Polsce i szczegóły dostępności poznamy bliżej daty premiery.