Reklama

Mercedes pokazał MBUX Hyperscreen, a my boimy się jego ceny

MBUX Hyperscreen, Mercedes MBUX Hyperscreen, premiera MBUX Hyperscreen

Zgodnie z zapowiedziami Mercedes oficjalnie pochwalił się systemem infotainment MBUX Hyperscreen najnowszej generacji, który po raz pierwszy pojawi się we flagowym elektrycznym modelu marki EQS 2022.

Debiut MBUX Hyperscreen Mercedesa

Na początek trzeba przyznać jedno – na materiałach promocyjnych MBUX Hyperscreen może zachwycić, a nawet nie mówimy tutaj o pokazówce zintegrowanej z deską rozdzielczą samochodu. W rzeczywistości MBUX Hyperscreen będzie właśnie deską rozdzielczą, rozciągając się na całą jej szerokość rzędu 142 cm.

Czytaj też: Mercedes EQS został wyszpiegowany z aerodynamicznymi felgami
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu

W wielkiej tafli szkła dostrzegamy trzy wyświetlacza i dwa futurystyczne, okrągłe wyloty powietrza, sprawiające wrażenie unoszących się. Ten pierwszy od lewej będzie oczywiście wyświetlał zestaw wskaźników, największy środkowy stanie się centralnym punktem interakcji z samochodem, a ten przed pasażerem będzie zapewniał mu rozrywkę. Chyba że będziemy jechać bez niego – wtedy ekran będzie tylko ozdobą.

Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?
Czytaj też: 
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi

Mercedes zapewnia, że tak wielki panel szkła jest bezpieczny w razie wypadków i wytrzymały, a sam system będzie oferował funkcje związane z sztuczną inteligencją. Jako z pewnością drogi dodatek, MBUX Hyperscreen będzie opcją w nadchodzącej rodzinie modeli EQS, ale najpewniej i tak trafi z czasem do innych Mercedesów.