Reklama
aplikuj.pl

Microsoft Surface Duo może zadebiutować wcześniej. I dobrze, bo sprzęt już jest przestarzały

Microsoft Surface Duo premiera latem

Microsoft mocno zaskoczył wszystkich zapowiadając Surface Duo z aż rocznym wyprzedzeniem. Czas działa na niekorzyść firmy, bo smartfon raczej nie będzie wyposażony w najnowsze podzespoły. Im później trafi na rynek, tym bardziej będzie przestarzały.

Surface Duo to składany smartfon jakiego jeszcze nie było

Surface Duo to składany smartfon Microsoftu. W przeciwieństwie do konkurencji oferuje jednak dwa ekrany oddzielone od siebie cienką ramką zamiast składanego panelu. Dzięki temu na pewno będzie to sprzęt znacznie trwalszy i lepiej wykonany. Choćby ze względu na możliwość pokrycia ekranu szkłem. Daje to również większe pole do popisu w kwestii zawiasu. Przy jego tworzeniu nie trzeba koniecznie kombinować jak można go zintegrować ze składanym ekranem.

Zapowiedź z rocznym wyprzedzeniem nie była mądra. Surface Duo już jest przestarzały

Microsoft zapowiedział Surface’a Duo pod koniec 2019 roku z informacją, że na rynek trafi… pod koniec 2020 roku. I już wtedy był to sprzęt przestarzały, ze względu na zastosowanie układu Qualcomm Snapdragon 855. W tym roku flagowce są wyposażone w jego nowszą i wydajniejszą wersją z oznaczeniem 865. A niewykluczone, że w II połowie 2020 roku pojawi się jeszcze podkręcony wariant 865+.

Oczywiście Microsoft mógłby podmienić procesor na nowszy, ale na drodze stoi mu… Koronawirus. Firmy produkujące podzespoły już mają duże opóźnienia, więc dodatkowa produkcja układów dla Surface’a Duo nie wchodzi w grę.

Do tego 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej raczej też nie robią już dzisiaj na nikim wrażenia. Możemy też zapomnieć o łączności 5G. Nadzieja w czymś z najwyżej półki w aparacie. Microsoft zapowiedział, że wyposażony Surface Duo w world class camera. Byłoby miło, choć pamiętajmy, że prototypy w ogóle nie miały żadnego aparatu głównego. Nie widać go też na grafikach promujących urządzenie. A patrząc na grubość obudowy, faktycznie dobry aparat musiałby z niej nieco wystawać. To może oznaczać przemodelowanie całej konstrukcji.

Surface Duo już latem

Ciężko powiedzieć, czy to właśnie w obawie o starzejącą się specyfikację, czy z innego powodu, Microsoft planuje wcześniejszą premierę smartfonu. Najnowsze doniesienia mówią o okresie letnim. To mogłoby potwierdzić ostatnią animację pokazującą jak działają powiadomienia w składanym smartfonie Microsoftu. Widzieliśmy na nim datę – czerwiec 2020 roku.