Reklama

Mitsubishi Outlander PHEV 2021 ze znaczącą zmianą napędu

Mitsubishi Outlander PHEV 2021, Outlander PHEV 2021

Chociaż mamy już Outlandera na 2022 rok modelowy, to jego wariant hybrydowy jest dostępny tylko w starszym wydaniu w postaci Mitsubishi Outlander PHEV 2021.

Premiera Mitsubishi Outlander PHEV 2021

Na pierwszy rzut oka Mitsubishi Outlander PHEV 2021 nie różni się od modelu wcześniejszego i nawet jeśli się przyjrzycie, to różnic żadnych nie dostrzeżecie. Ten hybrydowy crossover typu plug-in zyskał bowiem tylko, ale jednocześnie “aż” zmiany w układzie napędowym przy zachowaniu tej samej ceny bazowej.

Czytaj też: Nadchodzący Mitsubishi Outlander 2022 będzie czymś na „nowym poziomie”
Czytaj też: Zwiastun Mitsubishi Outlander nowej generacji
Czytaj też: Nowy Mitsubishi Outlander z mocą Nissana?

Teraz Mitsubishi Outlander PHEV 2021 jest wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra, wytwarzający moc rzędu 128 koni mechanicznych i 201 Nm momentu obrotowego. Ta jednostka napędowa zastępuje poprzedni czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra i mocy 119 KM i 186 Nm.

Z kolei silnik elektryczny napędzający tylną oś generuje teraz nie 81, a całe 95 koni mechanicznych, dzięki czemu łączna moc całego układu napędowego wynosi 223 KM. Gdyby tego było mało, wbudowany w hybrydę akumulator urósł z 12 do 13,8 kWh, co pozwoliło zwiększyć zasięg z 35 do 39 km, a co do możliwości wyłącznie elektrycznych, maksymalna prędkość wzrosła ze 127 do 134 km/h.

Czytaj też: Wyrenderowano elektrycznego SUVa Mitsubishi E-Evolution
Czytaj też: Na platf
ormie konceptu Ariya powstaną nowe EV Nissana, Renaulta i Mitsubishi
Czytaj też:
 Super Height K-Wagon od Mitsubishi wjedzie na salony w Tokio

Nie zabrakło też nowego oprogramowania dla układu napędowego, które poprawia synchronizację między akumulatorem a silnikiem, dzięki czemu napęd jest cichszy. Kierowcy z kolei mogą wybrać nowe tryby jazdy: Sport i Snow.