Najnowsze monitory wyposażone w odnowioną technologię Nvidii G-Sync HDR kosztują naprawdę sporo… i jest to w pewnym stopniu uzasadnione. Znajduje się w nim bowiem układ Intela, który w sklepach kosztuje 2000$.

Na ten moment znamy jedynie dwa monitory, które obsługują najnowsze rozwiązanie G-Sync HDR. Mowa o ASUS ROG Swift PG27UQ oraz Acer Predator X27, które cechują się odświeżaniem ekranu na poziomie 144 Hz, rozdzielczością 4K i 27-calowym wyświetlaczem. Innymi słowy – wypasione monitory. Charakteru dodaje im jednak moduł Nvidii, który według licznych opinii wnosi jakość ekranu na jeszcze wyższy poziom. Cena obu? 2000$. Jesteście ciekawi, skąd bierze się taka kwota?

Na to pytanie odpowiedział serwis PCPerspective, który miał możliwość zaglądnięcia pod maskę monitora od ASUSa. Znalazł w nim oczywiście produkt autorstwa Nvidii… ale bazujący na układzie Intel Altera Arria 10 GX 480 FPGA, czyli naprawdę elastycznego pod kątem programowania procesora działającego w połączeniu z trzema GB pamięci DDR4. Wspomniany procesor kosztuje osobno 2000$, ale mówi się o kwocie rzędu 500$, którą muszą wyłożyć na niego „zieloni”. Mowa więc o 1/4 ceny całego monitora.

Nie wiem jak Wy, ale ja swój wzrok skierowałbym raczej na FreeSync 2 HDR od AMD. Jego implementacja nie kosztuje przynajmniej ponad 2 tysięcy złotych.

Źródło: Wccftech 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!