WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy – gry [10.02.2020]

Chiny, VR, Doom, Switch. Co łączy te wszystkie rzeczy? Nasze podsumowanie dnia ze świata gier wideo.

Chińsko-niemiecki Yager

Deweloperzy ze studia Yager, którzy zasłynęli grą Spec Ops: The Line, poinformowali o nawiązaniu współpracy z chińskim Tencentem. Według umowy, Yager nie traci swojej niezależności, ale otrzymuje zastrzyk gotówki oraz niektóre technologie i rozwiązania wypracowane przez Chińczyków.

Phil Spencer tłumaczy swoje słowa

Jakiś czas temu szef Xboxa wypowiedział się na temat wirtualnej rzeczywistości na Xboxie. Jego wypowiedź została odebrana jako niechęć do VR, więc musiał się on teraz tłumaczyć ze swoich słów. Głowa Xboxa zarzeka się, że chce być szczery z graczami, którzy liczą na wspieranie VR przez Xboxa i dodaje, że jeśli VR urośnie, to nawet się nie będzie Microsoft zastanawiał nad tym, czy dodać tę technologię do konsoli.

„Idealne na Switcha!”

Deweloperzy stojący za Journey to the Savage Planey sprawdzają, czy ich tytuł można by przenieść na hybrydową konsolkę Nintendo. Bardzo by tego chcieli, ale sami nie są jeszcze pewni. Uważają jednak, że tytuł idealnie by się na nią nadawał.

DOOM Eternal otrzyma wsparcie popremierowe

Jeśli lubicie wracać do niedawno kupionych gier i wyciskać z nich 100% to zapewne ucieszy Was fakt, że Doom Eternal nie zostanie tak szybko porzucony jak Doom z 2016. Gra ma otrzymać między innymi nowe tryby czy dodatek w postaci kampanii dla pojedynczego gracza.