Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – filmy i seriale [14.06.2020]

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze macie czas, by codziennie śledzić najważniejsze doniesienia ze świata filmów i seriali. Dlatego co tydzień dostaniecie od nas zestawienie tych najważniejszych rzeczy, żebyście ze wszystkim byli na bieżąco.

The Eternals – w filmie zadebiutuje nowy bohater?

Według najnowszych doniesień w najbliższych projektach Marvel Studios ma pojawić się zupełnie nowy bohater – Hercules, który do tej pory był obecny jedynie w komiksach. W materiale źródłowym był on powiązany z Przedwiecznymi, więc spekuluje się, że to właśnie w The Eternals bohater zadebiutuje w MCU.

A kiedy zobaczymy zwiastun The Eternals?

Nowy bohater to nie jedyny temat doniesień związanych z The Eternals. Najnowsze z nich dotyczą premiery zwiastuna. Fani Marvela z niecierpliwością oczekują pierwszej zapowiedzi, bo Przedwieczni to pierwszy od dawana film Marvela, który pokaże zupełnie nieznanych nam bohaterów Doniesienia w sieci są dość dokładne jeśli chodzi o datę premiery trailera. Ma się to odbyć w czasie tegorocznej domowej edycji San Diego Comic-Con. Sprawdźcie kiedy dokładnie.

The Last of Us – znamy nazwisko jednego z reżyserów serialu

W czasie, gdy do sieci trafiają pierwsze, bardzo pochlebne recenzje gry The Last of Us 2 oficjalnie ogłoszono jednego z reżyserów serialowej adaptacji hitu Naughty Dog. O swoim angażu poinformował sam reżyser, więc informacja jest pewna, choć nie wiadomo jeszcze, czy będzie on odpowiadał tylko za pilot, czy może również za kolejne epizody. Tym twórcą jest Johan Renck, który na swoim koncie ma odcinki takich seriali jak Wikingowie czy Breaking Bad. Pracował również przy Czarnobylu, więc showrunner The Last of Us, Craig Mazin miał już okazję z nim pracować. Możliwe, że to właśnie jest głównym powodem jego wyboru.

Co wiemy o aktorskim serialu Awatar: Legenda Aanga

W tym tygodniu postanowiłam zebrać dla Was wszystko, co do tej pory wiemy o aktorskiej wersji popularnej animacji Awatar: Legenda Aanga. Za produkcję odpowiada Netflix. W tekście dowiecie się kto zajmie się serią, jacy aktorzy mogą być zaangażowani, a także kiedy w końcu ruszą prace na planie.

Czytaj też: Zwiastuny filmów i seriali do nadrobienia [14.06.2020]

Przypomnę tylko, że Awatar: Legenda Aanga to animowany serial Nickelodeon, którego trzy sezony emitowane były w latach 2005-2008. produkcja bardzo szybko zyskała uznanie widzów i po latach fani nadal bardzo chętnie po niego sięgają. Akcja serialu rozgrywa się w fantastycznym uniwersum, w którym ludzie podzieleni są na cztery grupy, a każda z nich ma do dyspozycji jakiś żywioł. Mamy więc Królestwo Ziemi, Plemiona Wody, Nomadów Powietrza i Naród Ognia. Oczywiście nie każdy jest w stanie nimi władać. Jednak w każdym pokoleniu pojawia się osoba, która jest w stanie używać wszystkich żywiołów i to właśnie ona nazywana jest Awatarem – ludzką inkarnacją ducha światła i pokoju. Fabuła skupia tytułowym Aangu, magu powietrza, który budzi się po stu latach i dowiaduje się, że jest ostatnim magiem powietrza na świecie. Znajdują go Katara i Sokka, dwoje nastolatków z Plemienia Wody. Razem z nimi rozpoczyna podróż, podczas której nie tylko musi nauczyć się władania wszystkimi żywiołami, ale i doprowadzić do zakończenia wywołanej przez Naród Ognia wojny. Ma jednak niewiele czasu by tego dokonać.

Siły Kosmiczne – do kogo należy nazwa Space Force?

Po niedawnej premierze serialu Netflixa Siły Kosmiczne zaczęto zastanawiać się, czy platforma nie użyła nazwy Space Force nielegalnie. Dotyczy to powołania przez Donalda Trumpa nowego oddziału amerykańskich Sił Zbrojnych o nazwie Space Force, co miało miejsce już dwa lata temu. Pojawiło się więc pytanie, do kogo należy nazwa? Okazało się, że armia USA zarejestrowała znak towarowy dużo później niż platforma. Czy będzie to miało jakieś konsekwencje? I co na komediowy serial mówi rzecznik Sił Powietrznych USA?

Nowe wytyczne dotyczące kręcenia scen erotycznych w filmach

Pandemia koronawirusa wymusza na twórcach wiele zmian, głównie w obszarze prac na planach zdjęciowych. Dystans, dbanie o bezpieczeństwo i higienę to jednak nie wszystko. Wydawałoby się, że zachowywanie dystansu na podczas filmowania będzie miało parę wyjątków, ale najnowsze wytyczne wyraźnie nie pozostawiają wątpliwości. Oprócz wymiany papierowych scenariuszy na cyfrowe pod lupę poszły sceny wymagające maksymalnego zbliżenia pomiędzy aktorami. Chodzi oczywiście o sceny erotyczne i momenty romantyczne określane ogólnie jako momenty bliskiego kontaktu pomiędzy aktorami.

Przeszło 20-stronicowy raport podaje dokładne wytyczne jak po wejściu na plan będzie wyglądała praca ekipy i aktorów. Czy filmowe pocałunki nadal będą powstawały z udziałem aktorów? A co z intymnymi zbliżeniami?

Z powodu treści rasistowskich platformy streamingowe i VOD usuwają niektóre produkcje

Z bibliotek różnych platform i serwisów zaczynają znikać niektóre tytuły, które zawierają treści rasistowskie i krzywdzące osoby czarnoskóre. To pokłosie fali protestów i ruchu #BlackLivesMatter, który powoli obejmuje coraz większy obszar.

BBC i Netflix usuwają ze swojej amerykańskiej i brytyjskiej biblioteki Małą Brytanię, w której znalazły się sceny tzw blackface, w których widzimy białego aktora pomalowanego tak, by przypominał osobę czarnoskórą.

Kolejnym krokiem podjętym przez BBC było usunięcie jednego z odcinków Hotelu Zacisze. I w tym przypadku chodziło o rasistowskie treści, jakie pojawiły się w epizodzie Don’t mention the war. I podczas, gdy twórcy małej Brytanii odcinają się od stworzonych przez siebie treści, to jedna z gwiazd Hotelu Zacisze postanowiła zabrać głos w tej sprawie. John Ceese w dosadnych słowach skomentował działania BBC, choć zaznaczył, że całkowicie popiera walkę z dyskryminacją i rasizmem.

Największy szum wywołało jednak usunięcie z biblioteki HBO Max filmu Przeminęło z wiatrem. Oscarowa produkcja pokazuje krzywdzący i rasistowski obraz czarnoskórych bohaterów, takie jak radośni i szczęśliwi niewolnicy na plantacjach. W tekście przeczytacie dokładne stanowisko rzecznika HBO Max, który dokładnie tłumaczy powody swoich decyzji i informuje, jaka przyszłość czeka Przeminęło z wiatrem. Mimo podjętych przez nich działań odwołano paryski pokaz filmu, który miał uświetnić ponowne otwarcie kin we Francji.

Warner Bros przekłada premierę Tenet i Wonder Woman 1984

Zaplanowany na 17 lipca Tenet w reżyserii Christophera Nolana miał stanowić przełom dla zastałej od miesięcy branży kinowej. Wiele sieci kin na całym świecie zapowiedziało, że otworzy swoje placówki właśnie na premierę Tenet. I wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, jednak Warner Bros. w tym tygodniu ogłosiło decyzję o przesunięciu premiery filmu na inny termin. Decyzja dotyczyła również Wonder Woman 1984. Pozostaje czekać jaki to będzie miało wpływ na ponowne otwarcie największych światowych sieci multipleksów.

Opóźnione zostały także kolejne decyzje studia, w tym Matrix 4 i Godzilla vs Kong

Opóźnienie premiery Wonder Woman 1984 i Tenet to nie jedyne zmiany jakie w swoim kalendarzu wprowadza Warner Bros. Sporo z nich wynika z przerw na planach zdjęciowych, a inne musiały zostać przesunięte by dać miejsce innym produkcjom. O ile niektóre tytuły zobaczymy kilka miesięcy później, to inne mają aż roczne przesunięcie! Najbardziej dotkliwa jest zmiana daty kinowego debiutu Matrixa 4, a także kolejnej części MonsterVerse – Godzilla vs Kong. W tekście sprawdzicie dokładną listę zawierającą przesunięte premiery Warnera w okresie 2020-2021.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News