WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy tygodnia – gry [23.02.2020]

Najciekawsze newsy tygodnia – gry [23.02.2020]

Co tam słychać w świecie gier? Zaraz dowiecie się, co takiego wydarzyło się przez weekend oraz w tygodniu.

Burmistrz Bostonu chyba sobie żartuje

Jakiś czas temu Sony poinformowało, iż woli dmuchać na zimne i rezygnuje z udziału w imprezie PAX East w obawie o zdrowie swoich pracowników w kontakcie z koronawirusem. Burmistrz Marty Walsh prosi jednak Sony, aby firma jeszcze przemyślała swoją decyzję i dała dobry przykład innym firmom. Niebiescy mają wybrać fakty, a nie strach.

Baldur’s Gate 3 naprawdę nadchodzi

Dalej nie możecie uwierzyć w to, że Baldur’s Gate 3 powstaje? A co mają powiedzieć osoby, które przecierają oczy patrząc na zwiastun Half Life: Alyx? Dziś jednak o tej pierwszej grze – dowiedzieliśmy się bowiem, iż trafi ona na PC w formie wczesnego dostępu.

Insomniac Games Remake

Deweloperzy z Insomniac Games pochwalili się odnowionym biurem. To właśnie w odświeżonej, większej lokacji powstawać będą gry na wyłączność sprzętów Sony.

Tekken 7 wciąż utrzymuje dobrą sprzedaż

Mamy nowe dane na temat Tekkena 7. Jak sprzedaje się produkcja Bandai Namco?

Tekken 7 trafił już do pięciu milionów graczy. Oznacza to, że cała seria w grudniu 2019 sprzedała już 49 milionów gier.

Gogle Valve Index a koronawirus

Powracamy do tematu koronawirusa. Gogle wirtualnej rzeczywistości od Valve mają powrócić do sprzedaży przed premierą Half-Life: Alyx. Okazuje się jednak, że przez problemy z dostawami sprzętu – na cyfrowych półkach sklepowych może zabraknąć urządzeń.

Xbox Game Pass z nowymi grami

Jeśli jesteście posiadaczami abonamentu Game Pass, to zapewne już sami nie łapiecie się w tym, ile i które gry znajdują się w tej usłudze. Microsoft nie ułatwia zadania, bo w tym tygodniu dodał nowe produkcje.

Asasyn też za darmo

Epic Games Store również ma dla Was coś darmowego. Tylko, że w tym przypadku nie musicie opłacać żadnego abonamentu. O bezpłatnym Assassin’s Creed: Syndicate przeczytacie tutaj.

Gothic.

Nic więcej nie trzeba dodawać w nagłówku, aby przyciągnąć uwagę polskich graczy. Ten tydzień owocował doskonałą wiadomością dla wszystkich fanów serii Gothic. THQ Nordic oficjalnie potwierdziło, że firma stworzy i wyda remake słynnej gry. Co się zmieni w stosunku do dema, dowiecie się stąd.

Zapowiedź PlayStation 5

Kiedy w końcu poznamy nowe informacje o PlayStation 5? Jeśli wierzyć Sony (a jak tu nie wierzyć oficjalnym źródłom) – w okolicach lutego i marca. Pytanie tylko, czy problemy z koronawirusem jednak nie pokrzyżują oficjalnych planów firmy?

Stary-nowy Wiedźmin 3

To jest wprost niewiarygodne, ile zmieniła najnowsza aktualizacja Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch. Porównanie graficzne obejrzycie tutaj.