Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.03.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W tym tygodniu pewną znaczącą rolę odgrywał wyścigowy samochód Pagani, ale oczywiście nie tylko o nim pisaliśmy przez ostatnie siedem dni,

Zwiastuny Pagani Huayra R

O wyścigowym Huayra R wiemy tak naprawdę sporo, a przede wszystkim to, że jego premiera zbliżą się wielkimi krokami. Mamy pewność, że ten model będzie bardziej agresywnym i odważnym wydaniem podstawowego Huayra, jak również że napędzi go wyjątkowy, wolnossący silnik V12 o mocy ponad 900 koni mechanicznych. Poniżej podrzucam wszystkie dotychczasowe zwiastuny:

Hyundai pokazał nadwozie Kona N 2022

Chociaż wiemy, że po Hyundai Kona N 2022 możemy oczekiwać po prostu bardziej agresywnych elementów i większej dawki sportowego sznytu, to tego typu zwiastuny i tak ujawniają wiele. Niestety ten nie wspomina nic o wnętrzu ani o tym, co znajduje się pod maską.

Widzimy bardziej agresywną konstrukcję kratki z całkowicie otwartą tą dolną, funkcjonalne duże wloty powietrza, czy znajome czerwone wykończenie rozciągające się od podstawy przedniej deski po bokach paneli wahaczy.

Toyota X Prologue na zwiastunie. To EV na bazie e-TGNA

Chociaż na temat tego elektrycznego modelu nie wiemy zbyt wiele, to pewnikiem jest, że Toyota X Prologue z datą premiery wyznaczoną na 17 marca przyjmuje postać średniej wielkości crossovera i będzie pierwszym elektrycznym modelem na platformie E-TGNA.

Ta z kolei nadaje się do wszelakiej maści nadwozi i może oferować napęd na przednie, tylne i wszystkie koła, jak również różne rozmiary akumulatorów i moce silników elektrycznych.

Zwiastun Hyundai Staria. Zupełnie nowy minivan z nowoczesnym sznytem

Hyundai najwyraźniej chce zabawić się w odnawianie rynku minivanów, co zapowiada swoim modelem Hyundai Staria. Według firmy ten model ma wygląd zewnętrzny przypominający statek kosmiczny.

Pod kątem wyglądu zwiastun Hyundai Staria pokazał nam, że minivan w nowoczesnym wydaniu może wyglądać ładnie – wystarczy tylko zadbać o to, aby złagodzić jego ostre, niespecjalnie pociągające linie nadwozia. W tym przypadku umożliwiła to interesująca maska z paskiem świetlnym LED i zestawem świateł w zderzaku, które na tyle przyjmują postać pikselowych matryc.

Elektryczny Volkswagen ID.6 zakazanym owocem w Europie

Według najświeższych informacji prosto od zarządu Volkswagena elektryczny model ID.6 będzie dostępny w dwóch wersjach i niestety żadna z nich nie trafi do Europy. Oba będą produkowane przez dwie chińskie spółki joint venture firmy i będą sprzedawane w Chinach jako tańsze alternatywy Tesla Model X.