Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [18.04.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W ubiegłym tygodniu doczekaliśmy się całej masy zapowiedzi premier ze względu na trwające obecnie targi Auto Shanghai 2021. Poniżej znajdziecie te najciekawsze, ale i tak polecam przeczytać wszystko tutaj.

Pierwsze elektryczne Ferrari przybędzie szybciej, niż myśleliśmy

Do tej pory myśleliśmy, że to wyjątkowe, bo pierwsze w pełni elektryczne Ferrari, trafi na rynek po 2025 roku, ale szef Ferrari, John Elkann podczas rozmowy z akcjonariuszami firmy stwierdził, że do tej wielkiej premiery dzielą nas w rzeczywistości cztery lata.

Odkąd tylko pamiętamy, firma boi się swojego pierwszego elektrycznego samochodu przez ograniczenia technologii akumulatorów oraz systemów ładowania. Jednak najwyraźniej uznała, że te będą spełniać jej standardy do 2025 roku, czyli momentu, kiedy rynek otrzyma pierwsze elektryczne Ferrari.

Premiera Mercedes EQS. Flagowy elektryczny Merc zasługuje na uznanie

Na temat flagowego elektrycznego modelu Mercedesa, czyli EQS 2022, przygotowaliśmy obszerny artykuł, gdzie znajdziecie wszystko to, co najważniejsze. Zagłębiliśmy się tam zarówno w nadwozie, wnętrze, jak i technologię.

Elektryczny EQS jest przedstawicielem luksusowych samochodów elektrycznych, który na rynek wjedzie w najbliższych tygodniach w cenie (zależnie od rynku) zaczynającej się od około 420000 zł. Ta kwota mówi sama za siebie, jednoznacznie wskazując, jak świetnym kawałem sprzętu ma być ten pełnoprawny sedan.

Honda Civic nowej generacji zadebiutowała… ale skromnie

Doczekaliśmy się zdjęcia produkcyjnej wersji Hondy Civic jedenastej już generacji, która poniżej występuje we flagowej wersji wyposażenia Touring, która przypomina w znaczącym stopniu wspomniany prototyp, a zmiany sprowadzają się do szczegółów.

Mowa o dodaniu świateł przeciwmgielnych, pozbyciu się błyszczących czarnych akcentów na nadwoziu na rzecz matowych i wykończenia progów bocznych, czy połowy osłon lusterek w ten sam kolor, co nadwozie. Więcej szczegółów poznamy już 28 kwietnia.

Pożegnanie BMW M2. To najpewniej najmocniejsze M2 Competition w historii

Niemiecki tuner Lightweight postanowił pożegnać obecną generację BMW M2 z przytupem i tak powstało to najmocniejsze M2 Competition, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w produkcji tego rodzaju. Tym czymś jest Lightweight BMW M2 Competition Finale Edition.

Najważniejszy w tym projekcie jest mocno podkręcony silnik M2 Competition Finale Edition, który generuje moc 740 koni mechanicznych i 880 Nm momentu obrotowego, choć nie wiemy, jak przekłada się to na przyspieszenie i prędkość maksymalną.

Premiera Citroen C5 X. Nadwozie tego samochodu, to istny Frankenstein

Oto nowy flagowy model Citroena z unikalnym wyglądem i nowoczesnym sznytem, który mierzy się z Mercedesami Klasy E, BMW serii 5 i Audi A6, trafiając w ręce nieco znudzonych obecnymi nadwoziami na rynku. Producent bowiem zaszalał, łącząc w sobie płaską linię dachu sedana, wydłużony tył kombi oraz wysokość jazdy SUVa.

Tak powstał Citroen C5 X, mierzący 4805 milimetrów długości, 1865 mm szerokości i 1485 mm wysokości, oferując 545 litrów przestrzeni ładunkowej za tylnymi siedzeniami, którą można powiększyć do 1640 litrów po ich złożeniu.