To najgroźniejszy stan USA dla kierowców

najgroźniejszy stan USA dla kierowców, najgroźniejszy stan USA

Jak to jest z bezpieczeństwem na drogach w Stanach Zjednoczonych? Najnowsze dane odpowiadają, dlaczego Alaska, to najgroźniejszy stan USA dla kierowców.

Jazda po Alasce, to nie przelewki

Każdego roku liczba ofiar śmiertelnych na drogach w Stanach Zjednoczonych przekracza 30000, a sytuacja różni się w zależności od stanu, gdzie niechlubnym zwycięzcą jest Alaska. Według nowych badań największy stan w kraju pod względem terytorium jest jednocześnie najbardziej niebezpiecznym stanem w myśl kierowania pojazdami z dwóch głównych powodów.

Czytaj też: Nowa Acura MDX Type S zastąpi MDX Sport Hybrid
Czytaj też: Nissan Armada 2021, czyli nowy wygląd i szereg ulepszeń
Czytaj też: Prezes Volvo o SUVach. Czy te kiedyś stracą na popularności?

Zorganizowane przez National Highway Traffic Safety Administration badanie wykazało, że jazda pod wpływem alkoholu i nadmierna prędkość stanowią 97,5% powodów wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych na Alasce w 2018 roku.

Z 80 wszystkich wypadków śmiertelnych wypadków drogowych na Alasce w 2018 roku 36 miało miejsce, gdy kierowca prowadził po wypiciu alkoholu, co stanowi 45% wszystkich przypadków. Kolejne 42 ofiary śmiertelne dotyczyły przekroczenia prędkości, co przelicza się na 52,5% wszystkich zgonów na drogach.

Czytaj też: Praktycznie najczarniejszy lakier świata na Mitsubishi Lancer
Czytaj też:
Premiera Acura MDX 2022, czyli flagowca Acury
Czytaj też:
Zimowe testy elektrycznego Hummera już oficjalnie

Z badań przeprowadzonych przez CarInsuranceComparison wynika również, że październik był najbardziej śmiercionośnym miesiącem w 2018 roku, w którym odnotowano 3081 zabitych na drogach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News