Nissan Pathfinder 2022 rozbrzmiewa V6 na nowym zwiastunie

Nissan Pathfinder 2022, Nissan Pathfinder zwiastun

Wielkimi krokami nadchodzi Nissan Pathfinder 2022 nowej generacji, który tym razem pokazał się nam, a raczej dał się nam usłyszeć przez swój silnik spalinowy.

Nissan Pathfinder 2022 przed premierą 4 lutego

Chociaż nie ma wiele do zobaczenia, przesłanie Nissana w tym filmie jest jasne – pomimo wszechobecnej elektryfikacji, nadal możemy liczyć na Pathfindera z silnikiem V6. Ten jest jeszcze tajemnicą, ale najpewniej wchodzi w grę 3,5-litrowa jednostka z modelu obecnej generacji, która rozwija w niej moc 288 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 351 Nm.

Czytaj też: Nissan Pathfinder i Frontier na zwiastunie
Czytaj też: Nowy Nissan Qashqai zmierza do nas wielkimi krokami
Czytaj też: Nissan Armada 2021, czyli nowy wygląd i szereg ulepszeń

Jak wskazuje Motor1, plotki z kolei sugerują, że dodatkowo model ten będzie oferowany z 2,0-litrowym czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem VC z Altimy o mocy 252 KM i 370 Nm. Niezależnie od silnika jednak Nissan Pathfinder 2022 ma sięgnąć po dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Czytaj też: Nissan Office Pod, czyli biuro na kółkach
Czytaj też: Premiera Nissan X-Terra 2021. Znany model powraca!
Czytaj też: 
Nissan Note trzeciej generacji na 2021 rok modelowy

Jeśli z kolei o sam wygląd idzie, poniżej możecie zobaczyć kilka niekoniecznie najwyższej jakości fotek. Te pokazują jednak to, co najważniejsze, a więc przednią i tylną część tego prototypu, gdzie widzimy światła zgodne ze specyfikacją produkcyjną. Widok z przodu jest tym diamencikiem, ponieważ wyraźnie pokazuje zarys dużej osłony chłodnicy V-Motion, która jest obecnie charakterystycznym elementem dla większości nowych modeli Nissana.