WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nissan Pathfinder 2022 rozbrzmiewa V6 na nowym zwiastunie

Nissan Pathfinder 2022 rozbrzmiewa V6 na nowym zwiastunie

Wielkimi krokami nadchodzi Nissan Pathfinder 2022 nowej generacji, który tym razem pokazał się nam, a raczej dał się nam usłyszeć przez swój silnik spalinowy.

Nissan Pathfinder 2022 przed premierą 4 lutego

Chociaż nie ma wiele do zobaczenia, przesłanie Nissana w tym filmie jest jasne – pomimo wszechobecnej elektryfikacji, nadal możemy liczyć na Pathfindera z silnikiem V6. Ten jest jeszcze tajemnicą, ale najpewniej wchodzi w grę 3,5-litrowa jednostka z modelu obecnej generacji, która rozwija w niej moc 288 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 351 Nm.

Czytaj też: Nissan Pathfinder i Frontier na zwiastunie
Czytaj też: Nowy Nissan Qashqai zmierza do nas wielkimi krokami
Czytaj też: Nissan Armada 2021, czyli nowy wygląd i szereg ulepszeń

Jak wskazuje Motor1, plotki z kolei sugerują, że dodatkowo model ten będzie oferowany z 2,0-litrowym czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem VC z Altimy o mocy 252 KM i 370 Nm. Niezależnie od silnika jednak Nissan Pathfinder 2022 ma sięgnąć po dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Czytaj też: Nissan Office Pod, czyli biuro na kółkach
Czytaj też: Premiera Nissan X-Terra 2021. Znany model powraca!
Czytaj też: 
Nissan Note trzeciej generacji na 2021 rok modelowy

Jeśli z kolei o sam wygląd idzie, poniżej możecie zobaczyć kilka niekoniecznie najwyższej jakości fotek. Te pokazują jednak to, co najważniejsze, a więc przednią i tylną część tego prototypu, gdzie widzimy światła zgodne ze specyfikacją produkcyjną. Widok z przodu jest tym diamencikiem, ponieważ wyraźnie pokazuje zarys dużej osłony chłodnicy V-Motion, która jest obecnie charakterystycznym elementem dla większości nowych modeli Nissana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News