Reklama
aplikuj.pl

Nowy Nissan Qashqai zmierza do nas wielkimi krokami

Nowy Nissan Qashqai, Nissan Qashqai 2021, Nissan Qashqai, nowy Qashqai

Nissan przygotowuje się do wielkiego debiutu Qashqai nowej generacji, czyli europejskiego odpowiednika Rogue Sport. Wiemy, że nowy Nissan Qashqai zadebiutuje już wiosną tego roku, o czym przypomina nam zwiastun.

Nowy Nissan Qashqai na zwiastunie

Zwiastun nowego Qashqaia nie jest jednak wszystkim, bo obok tego Nissan szczegółowo opisał jego opcje układu napędowego. Ten będzie pierwszym modelem Nissana w Europie z systemem E-Power, który wykorzystuje 1,5-litrowy silnik benzynowy pracujący jako generator i dostarczający energię do silnika elektrycznego.

Czytaj też: Nissan Office Pod, czyli biuro na kółkach
Czytaj też: Premiera Nissan X-Terra 2021. Znany model powraca!
Czytaj też: 
Nissan Note trzeciej generacji na 2021 rok modelowy

W systemie E-Power Nissana silnik spalinowy służy wyłącznie do wytwarzania energii elektrycznej, co oznacza, że ​​koła są napędzane tylko przez silnik elektryczny o mocy 190 koni mechanicznych. Kierowca może wybierać spośród trzech różnych trybów jazdy – Standard, Sport i Eco, a producent obiecuje, że z tym napędem nowy Nissan Qashqai będzie przyspieszał szybciej niż hybrydowe odpowiedniki.

Czytaj też: Nissan wyjaśnia co poszło nie tak, przyznając przestarzałość swoich modeli
Czytaj też: Nissan Armada 2021, czyli nowy wygląd i szereg ulepszeń
Czytaj też: Co nowego w Nissan Kicks 2021?

E-Power będzie dostępny dla nowego Qashqai od przyszłego roku, bo w chwili premiery nowy crossover będzie oferowany z silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra o mocy 140 lub 158 KM w połączeniu z system łagodniej hybrydy. Klienci będą wybierać między sześciobiegową skrzynią manualną a przekładnią CVT.