Reklama

812 Superfast to nie kres dla Ferrari. Testowany 812 GTO będzie jeszcze wydajniejszy

Ferrari 812 Superfast, wydajniejszy 812 Superfast, 812 GTO, Ferrari 812 GTO

Na włoskim torze należącym do Ferrari uchwycono hardcorową wersję modelu Ferrari 812 Superfast, czyli najpewniej model 812 GTO.

Szczegóły dotyczące nowej wersji Ferrari opartej na modelu 812 są owiane tajemnicą, ale są szanse, że inżynierowie Ferrari znaleźli sposób na wyciśnięcie większej mocy z 6,5-litrowego silnika. Naturalnie wolnossący V12 zapewnia już ogromną moc 800 koni mechanicznych i 718 Nm momentu obrotowego w „standardowym” 812 Superfast (via Motor1).

Źródło podaje, że obecna górna granica 8900 obr./min może ponadto zostać podbita, ale to tylko plotka. Te przydałyby się nam w kwestii samej nazwy, bo wręcz za wielu twierdzi, że to Ferrari 812 przyjmie miano GTO, ale nie podaje uzasadnienia tej nazwy.

Tak czy inaczej, domniemane 812 GTO, a więc podkręcony wariant 812 Superfast będzie już czwartą iteracją tego Ferrari. Jego cena zapewne sięga już kosmicznej kwoty i nie będzie to dziwne, jeśli ograniczony produkcyjnie model już się wyprzedał u wtajemniczonych klientów.

Czytaj też: Pierwsza hybryda Maserati. Znamy datę premiery Ghibli Hybrid

Poza prawdopodobnym wzrostem mocy, oczekuje się, że wydajniejsze 812 Superfast będzie również miało ulepszoną aerodynamikę i chłodzenie, a dodatkowo zrzuci nieco kilogramów (z 1525 kg) dzięki zastosowaniu większej ilości włókna węglowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News