Reklama
aplikuj.pl

Wszystkie nowości w Corvette C8 2021

nowości w Corvette C8 2021, Corvette C8 2021

W 2019 roku Corvette nowej generacji zaskoczyła wszystkich, a dziś mamy przyjemność podejrzeć wszystkie jej zmiany na nowy rok modelowy. Rzućcie okiem na nowości w Corvette C8 2021.

Nowości w Corvette C8 2021

W skrócie, Chevrolet Corvette C8 na rok 2021 to wciąż ten sam C8, który wstrząsnął światem motoryzacyjnym, kiedy zadebiutował w 2019 roku. Za kabiną rozbrzmiewa ciągle ten sam 6,2-litrowy silnik V8, wytwarzający 490 KM lub 495 KM z pakietem Z51.

Czytaj też: Krótki dokument o Corvette C8 prosto od Chevroleta
Czytaj też: Luksus kontra sport, czyli Rolls-Royce Wraith w pojedynku z Corvette C8
Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Pod kątem osiągów nie ma niestety zmian, ale Chevrolet postarał się o nowe wizualne dodatki i kilka zmian technologicznych, o których warto wspomnieć. Przybliżył je z kolei Rick Corvette Conti w filmie na YouTube szczegółowo omawiając zmiany, sprowadzające się do konfiguracji systemu informacyjno-rozrywkowego.

Czytaj też: Posłuchajcie pierwszą doładowaną Corvette C8
Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey
Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

W Corvette C8 2021 znajdziemy już Apple CarPlay i Android Auto, ale Chevrolet dodał również funkcję sprawdzającą zapięcie pasów bezpieczeństwa kierowcy, bez których nie ruszy, choć ten dodatek można wyłączyć w ustawieniach. Samo menu zostało odświeżone wizualnie i zaktualizowane pod kątem bardziej przyjaznej nawigacji po ustawieniach.