Reklama
aplikuj.pl

Nowy SUV Volkswagena ujawniony w prasówce SEATa

Nowy SUV Volkswagena, Volkswagen SMV,

SEAT w swoim najnowszym komunikacje prasowym wspominał o inwestycji w centrum testowania w Europie, a na jednym zdjęciu (wyżej), jakie zawierał, pojawił się zakamuflowany prototyp. Nim może być po prostu nowy SUV Volkswagena.

Kolejny nowy SUV Volkswagena

Jako część Grupy Volkswagena, nie dziwi nas obecność prototypu VW w obiekcie hiszpańskiego SEATa, a choć nie mamy nawet pewności co do tego, czy to naprawdę jest nowy SUV Volkswagena, niemieckie tablice rejestracyjne zdają się to sugerować. Pytanie więc, co to za model?

Czytaj też: Elektryczny SUV Coupe Volkswagena nie trafi wszędzie
Czytaj też: Volkswagen Tayron wygryzie z rynku wariant Tiguana?
Czytaj też: Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena

W rzeczywistości widzimy tego SUVa po raz pierwszy, a jak twierdzi Motor1, może to być rozwijany w tajemnicy Volkswagen Variosport, połączenie minivana z SUVem, mające na celu zastąpić Golfa Sportsvan oraz Touran.

Czytaj też: Elektryczny Volkswagen ID.4 popchnięty do granic na torze
Czytaj też: Volkswagen Golf TGI debiutuje z 130-konnym silnikiem na gaz ziemny
Czytaj też: Dziwaczny Volkswagen Golf R 2021 Variant zawitał na Nurburgring

Wszystko zbiega się do konceptu SMV sprzed roku oraz uchwycenia jego prototypu (wyżej) w obiektywie. W rzeczywistości ten bazujący na tym koncepcie model, który najpierw trafi do Chin, może rzeczywiście więc być Variosportem na rynek europejski. Dla przypomnienia, miałby bazować na platformie MQB i dzięki swojej 5,1-metrowej długości oferować miejsca dla siedmiu osób.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News