Reklama
aplikuj.pl

Nowy symulator samolotu szkoleniowego dla polskich Sił Powietrznych

Nowy symulator samolotu szkoleniowego, symulator polskich Sił Powietrznych, nowy symulator dla polskich Sił Powietrznych

W 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie został zainstalowany nowy symulator samolotu szkoleniowego, który będzie służył podchorążym do nauki.

Nowy symulator samolotu szkoleniowego w Polsce

Mowa dokładnie o symulatorze samolotu szkoleniowego PZL-130 TC-II, na którym od 20 stycznia 2021 roku będą się szkolić podchorążowie oraz instruktorzy zespołu akrobacyjnego Orlik. Mowa o zakresie procedur awaryjnych, uruchamiania silnika, kołowania, startu i lądowania oraz wykonania zadań przewidzianych w Programie Szkolenia Lotniczego.

Czytaj też: Wielka Brytania sięgnie po czołg Eurotank?
Czytaj też: Lekki, ale solidny wojskowy dron Bug dla Brytyjczyków
Czytaj też: Bojowy dron Loyal Wingman po kolejnych testach

Symulator został zaprojektowany i wykonany przez firmę Airbus we współpracy z ETC-PZL Aerospace Industries. Składa się z trzech modułów w postaci repliki kabiny z układem wizualizacji zapewniający pole widzenia 180°x 80°, który jest wyposażony w sześć projektorów o rozdzielczości 4K. Dochodzi do tego baza danych terenu obejmująca cały obszar Polski z bardzo dokładnym odwzorowaniem kilkunastu wybranych lotnisk.

Czytaj też: Ruszyły testy opancerzonego robota Type-X Milirem
Czytaj też: Woda jako ratujący życie środek na polu bitwy? Sprawdźcie rozwiązanie z USA
Czytaj też: Jeden z pierwszych amerykańskich VSTOL na 54-letnim nagraniu

Gdyby tego było mało, symulator obejmuje też stanowisko instruktora-pilota, które jest uproszczoną kabiną samolotu wyposażoną w układ wizualizacji w formie pięciu 65-calowych ekranów.