Nowy wariant Porsche Taycan nadchodzi. Pytanie tylko jaki?

Nowy wariant Porsche Taycan, Porsche Taycan, nowe Porsche Taycan, zwiastun Porsche Taycan

Na Facebooku firma ujawniła właśnie zupełnie nowy wariant Porsche Taycan i choć na pierwszy rzut oka nie widać wiele, zabawa w detektywa coś tam ujawnia.

Nowy wariant Porsche Taycan

Wszystko rozbija się o samochód po lewej na pierwszym planie, który jest najbardziej zacieniony. Widzimy jednak jego lakier Frozen Berry, czyli pochodną “Rose Gold”, czyli podstawowe wykończenie, które firma przeznaczyła specjalnie na rynek chiński w ramach modelu Taycan z napędem na tylne koła.

Czytaj też: Porsche 911 Turbo od Ares Design, to wyjątkowy przykład 964. generacji
Czytaj też: Porsche Boxster 25 2021 składa hołd oryginałowi z 1996
Czytaj też: Premiera Porsche 911 GT3 Cup 2021

To z kolei sugeruje, że Porsche Taycan z jednym silnikiem trafi na nowe rynki, ale na potwierdzenie tego musimy poczekać. Dla przypomnienia warto dodatkowo wspomnieć, że w Chinach Taycan z napędem na tył jest standardowo wyposażony w akumulator o pojemności 79,2 kWh, który zapewnia zasięg NEDC rzędu 412 kilometrów lub opcjonalny pakiet o mocy 93,4 kWh i zasięgu 487 km.

Czytaj też: Wynik sprzedaży Porsche Taycan w pierwszym roku produkcji
Czytaj też: Spójrzcie na Porsche 911 Safari od Singera
Czytaj też: To Porsche 550one trzymano w tajemnicy przez ponad 12 lat

Po stronie mocy Taycan z napędem na tył oferuje 475 koni mechanicznych, co wystarczy, aby model osiągnął prędkość 100 kilometrów na godzinę w 5,4 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi z kolei 230 km/h.

Nowy wariant Porsche Taycan nie posiada jeszcze daty premiery, ale zwiastun wspomina jasno, że musimy po prostu chwilę poczekać.