Reklama
aplikuj.pl

Nowy zwiastun Nissan Qashqai 2022 przed premierą

Dziś możemy podejrzeć świeżutki zwiastun Nissan Qashqai 2022, który ujawnia w ciągu 15 sekund nieco kabiny i nadwozia.

Zwiastun Nissan Qashqai 2022

W Europie Nissan Qashqai, a w USA już Rogue Sport, zadebiutuje w pełni 18 lutego o godzinie 11:00 czasu środkowoeuropejskiego. Wtedy pokaże w pełni to, co widzimy już dziś w postaci zakrytych w cieniu ciekawych reflektorów z ukośnym światłem LED Runnight.

Czytaj też: Nissan Office Pod, czyli biuro na kółkach
Czytaj też: Nissan Leaf10 Special Edition czerpie garściami z modelu Ariya
Czytaj też: Nowy Nissan Qashqai zmierza do nas wielkimi krokami

Wewnątrz z kolei dostrzegamy z łatwością 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, czy dotykowy system informacyjno-rozrywkowy znajdujący się na szczycie środkowej konsoli, pod którym znalazło się kilka fizycznych przycisków.

Jak przypomina Motor1, nowy Nissan Qashqai 2022 jest o 35 milimetrów dłuższy od poprzednika, a jego rozstaw osi zwiększa się o 20 milimetrów. Dodatkowa przestrzeń oznacza więcej miejsca w kabinie, a w tym dodatkowe 28 milimetrów miejsca na kolana dla pasażerów na tylnych siedzeniach.

Czytaj też: Nissan Armada 2021, czyli nowy wygląd i szereg ulepszeń
Czytaj też: Nissan wyjaśnia co poszło nie tak, przyznając przestarzałość swoich modeli
Czytaj też:
Co nowego w Nissan Murano 2021?

Qashqai będzie dostępny z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,3 litra, którego wspomoże łagodny tryb hybrydowy, przekładając się na moc 139 KM z manualną skrzynią biegów lub 159 KM z CVT w wersji napędu na przednie i wszystkie koła. Później pojawi się hybrydowa wersja e-Power o mocy 193 KM.