Reklama
aplikuj.pl

Kolejne europejskie kraje luzują obostrzenia związane z COVID-19

Co wiemy o pandemii koronawirusa

Belgia, Szwajcaria i Dania zamierzają znosić obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią COVID-19. Zapowiedziano m.in. otwarcie szkół oraz lokali gastronomicznych.

Belgijski premier Alexander De Croo ogłosił, że bary i restauracje na terenie tego kraju będą mogły obsługiwać gości na świeżym powietrzu od 8 maja. Zostanie też zniesiony zakaz podróżowania w obrębie Unii Europejskiej, a do szkół wrócą uczniowie. 26 kwietnia swoją działalność wznowią natomiast mniej istotne sklepy, fryzjerzy czy salony piękności.

Czytaj też: Wielka Brytania ogłosiła datę zniesienia wszystkich obostrzeń związanych z pandemią

Obostrzenia zostaną również poluzowane w Danii, gdzie od 12 kwietnia do 26 czerwca ma przebiegać czteroetapowy proces znoszenia zakazów dotyczących zagranicznych wyjazdów. Obecnie aby wjechać na teren tego kraju potrzebny jest negatywny wynik testu PCR na koronawirusa.

Obostrzenia związane z COVID-19 zostaną poluzowane na terenie Belgii, Danii i Szwajcarii

Z kolei szwajcarski rząd ogłosił, że od najbliższego poniedziałku będzie można korzystać z usług gastronomicznych na świeżym powietrzu. Wydarzenia kulturalne i sportowe będą otwarte dla publiczności, choć oczywiście nie bez limitów. Liczba widzów będzie bowiem ograniczona do 100 osób na świeżym powietrzu i 50 w przypadku imprez w pomieszczeniach zamkniętych.