Reklama

Obroża Petpuls przetłumaczy psie szczekanie. Sprawdźcie ten niesamowity gadżet

gadzety

W czasie targów CES 2021, które rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 14 stycznia, zaprezentowano nietypowe urządzenie przeznaczone dla naszych czworonogów.

Obroża nazywa się Petpuls, a jej działanie opiera się na sztucznej inteligencji. Urządzenie wykorzystuje bowiem zaawansowaną technologię do wykrywania i analizowania pięciu różnych stanów emocjonalnych psa.

Czytaj też: Robotyczny pies zajmie się eksploracją Marsa. Zobaczcie Au-Spota
Czytaj też: Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko
Czytaj też: Inteligentny domowy ogródek Respira, czyli kiedy nawet kaktus Wam usycha

Urządzenie to jest zintegrowane z obrożą i łączy się przez Wi-Fi z aplikacją zainstalowaną na systemie iOS bądź Android. W efekcie możemy nie tylko dowiedzieć się, w jakim nastroju jest nasz pupil, ale także śledzić jego aktywność czy zarządzać dietą.

Obroża Petpuls ma skuteczność przekraczającą 80 procent

Zasięg Petpuls nie powala, bo wynosi ok. 5 metrów, ale tak naprawdę nie ma konieczności utrzymywania ciągłego połączenia między obrożą a smartfonem. Zostanie ono bowiem nawiązane, kiedy zwierzę znajdzie się odpowiednio blisko.

Czytaj też: Dlaczego sztuczna inteligencja potrzebuje dużo energii?
Czytaj też: Pleco Smart Water Watch czyli inteligentny wodomierz
Czytaj też: Robotyczny pies Spot wykryje koronawirusa u zarażonych

Algorytm, który zaimplementowano w Petpuls, został przeszkolony na 10 000 nagraniach szczekania charakterystycznego dla ponad 50 ras psów. Wraz z gromadzeniem danych dot. naszego psa urządzenie powinno działać lepiej, a badania prowadzone przez naukowców z Seoul National University wykazały skuteczność na poziomie ponad 80%. Produkt jest obecnie dostępny w 5 kolorach i kosztuje 99 dolarów w mniejszej i 108 w większej wersji.