Reklama

Volkswagen odświeżył swojego rosyjskiego SUVa Teramont

rosyjskiego SUVa Teramont, Teramont 2022, volkswagen Teramont 2022

Volkswagen oficjalnie ujawnił swojego rosyjskiego SUVa Teramont po odświeżeniu na nowy rok modelowy. Co nowego w nim znajdziemy i jak bardzo różni się od swoich bliźniaczych modeli?

Odświeżenie rosyjskiego SUVa Teramont

Producenci samochodów w znakomitej większości nie oferują na całym świecie tych samych modeli przez różne preferencje ludzi w poszczególnych krajach, a nawet na kontynentach. Przykładem tego jest Volkswagen Teramont, który doczekał się premiery na rynek rosyjski, a to nic innego, jak znany w USA VW Atlas, czy Atlas Cross SUV w Chinach.

Czytaj też: Elektryczny Volkswagen e-up! ponownie dostępny do kupienia
Czytaj też: Spójrzcie na odświeżenie Volkswagena Polo 2022
Czytaj też: Volkswagen Arteon eHybrid i R już dostępny

Volkswagen Teramont w ramach odświeżenia wygląda praktycznie tak samo, jak amerykański Atlas, bo zyskał m.in. mniej ozdóbek i większe wloty powietrza otoczone chromowanym wykończeniem. Jest z kolei dostępny w dwóch wersjach napędowych z bazowym 2-litrowym TSI o mocy 220 koni mechanicznych oraz 250-konną V6 bez żadnego doładowania. W standardzie klienci mogą liczyć na ośmiobiegowy automat z napędem 4Motion.

Czytaj też: Elektryzujący sukces Volkswagena w 2020 roku
Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: 
Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce

Wewnątrz Teramont 2022 można zdecydować się na cztery wykończenia, ale już podstawowy zapewnia solidny 8-calowy ekran dotykowy systemu infotainment, sześć głośników, ładowarkę bezprzewodową, trzystrefową klimatyzację, oraz podgrzewaną szybę przednią i przednie siedzenia. Jednak nawet z najdroższym wydaniem R-Line nabywcy muszą się liczyć, że zapłacą dodatkowo za m.in. panoramiczny dach.