Reklama
aplikuj.pl

Volkswagen odświeżył swojego rosyjskiego SUVa Teramont

rosyjskiego SUVa Teramont, Teramont 2022, volkswagen Teramont 2022

Volkswagen oficjalnie ujawnił swojego rosyjskiego SUVa Teramont po odświeżeniu na nowy rok modelowy. Co nowego w nim znajdziemy i jak bardzo różni się od swoich bliźniaczych modeli?

Odświeżenie rosyjskiego SUVa Teramont

Producenci samochodów w znakomitej większości nie oferują na całym świecie tych samych modeli przez różne preferencje ludzi w poszczególnych krajach, a nawet na kontynentach. Przykładem tego jest Volkswagen Teramont, który doczekał się premiery na rynek rosyjski, a to nic innego, jak znany w USA VW Atlas, czy Atlas Cross SUV w Chinach.

Czytaj też: Elektryczny Volkswagen e-up! ponownie dostępny do kupienia
Czytaj też: Spójrzcie na odświeżenie Volkswagena Polo 2022
Czytaj też: Volkswagen Arteon eHybrid i R już dostępny

Volkswagen Teramont w ramach odświeżenia wygląda praktycznie tak samo, jak amerykański Atlas, bo zyskał m.in. mniej ozdóbek i większe wloty powietrza otoczone chromowanym wykończeniem. Jest z kolei dostępny w dwóch wersjach napędowych z bazowym 2-litrowym TSI o mocy 220 koni mechanicznych oraz 250-konną V6 bez żadnego doładowania. W standardzie klienci mogą liczyć na ośmiobiegowy automat z napędem 4Motion.

Czytaj też: Elektryzujący sukces Volkswagena w 2020 roku
Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: 
Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce

Wewnątrz Teramont 2022 można zdecydować się na cztery wykończenia, ale już podstawowy zapewnia solidny 8-calowy ekran dotykowy systemu infotainment, sześć głośników, ładowarkę bezprzewodową, trzystrefową klimatyzację, oraz podgrzewaną szybę przednią i przednie siedzenia. Jednak nawet z najdroższym wydaniem R-Line nabywcy muszą się liczyć, że zapłacą dodatkowo za m.in. panoramiczny dach.