Reklama
aplikuj.pl

Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce

Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce, Tiguan R w Polsce, zamówienia Tiguan R, Tiguan R Polska, Tiguan R 2021

Poznaliśmy oficjalnie ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce, a więc ceny wyjątkowego modelu, bo to pierwszy raz, kiedy Tiguan występuje w wersji R.

Ceny Volkswagena Tiguan R 2021

Tiguan R 2021 w Polsce jest dostępny od 237190 złotych, za które otrzymacie najmocniejszego SUVa Tiguan w historii. Jego turbodoładowany, czterocylindrowy silnik EA888 zapewnia bowiem całe 320 koni oraz 420 Nm momentu obrotowego, które trafiają na koła za sprawą 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej i napędu na cztery koła 4MOTION.

Czytaj też: Volkswagen XL1 jako najbardziej wyjątkowy produkcyjny samochód VW
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Volkswagena ID.6. Wbrew pozorom, to nie Peugeot
Czytaj też: Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane

W Tiguanie R Volkswagen po raz pierwszy zastosował tylny mechanizm różnicowy z dwoma sprzęgłami wielopłytkowymi. Dzięki temu siła napędowa jest rozdzielana nie tylko między koła przedniej i tylnej osi, ale również między lewe i prawe koło z tyłu. Nowy napęd na cztery koła wyraźnie poprawił zwrotność Tiguana R, dzięki czemu wyznacza on nowy standard dynamiki jazdy w klasie SUVów.

Tiguan R 2021, to również charakterystyczne dla sportowego DNA modeli „R” elementy i dodatki. W standardzie z kolei znajdziemy wydajny układ hamulcowy z zaciskami w kolorze niebieskim, amortyzatory o regulowanej charakterystyce tłumienia, zawieszenie obniżone o 10 mm w porównaniu z zawieszeniem pozostałych odmian Tiguana oraz dodatkowy sportowy tryb jazdy – R.

Czytaj też: Nowy SUV Volkswagena ujawniony w prasówce SEATa
Czytaj też: Elektryczny katamaran związany z Volkswagenem będzie zasilany energią słoneczną
Czytaj też: Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen

Standardowe wyposażenie obejmuje także układ stabilizacji toru jazdy, który można całkowicie dezaktywować oraz sportowy układ wydechowy z podwójnymi końcówkami po obydwu stronach auta.