Reklama
aplikuj.pl

Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?

Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1, Volkswagen ID.1, elektryczna Skoda, Skoda MEB

Volkswagen swoją przygodę z elektrycznymi samochodami na początku nowej dekady rozpoczął z modelem ID.3 oraz ID.4, ale nasz wzrok i tak koncentruje się na najtańszym elektrycznym Volkswagenie ID.1.

Najtańszy elektryczny Volkswagen od Skoda?

Nowe trendy najlepiej wyznaczać w wyższym segmencie, gdzie szanse na zwrot inwestycji są większe. Stąd też typowa dla producentów taktyka tworzenia najpierw tych droższych samochodów elektrycznych, aby dopiero z czasem zacząć oferować znacznie tańsze modele „dla wszystkich”. Dla Volkswagena będzie nim ID.1

Czytaj też: Elektryczny SUV coupe Volkswagena, to jednak ID.4 GTX
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Volkswagena ID.6. Wbrew pozorom, to nie Peugeot
Czytaj też: Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce

Oczekuje się, że ID.1 będzie oparty na mniejszej wersji platformy MEB Volkswagena, o nazwie MEB-entry. Ten samochód może zastąpić zarówno Up!, jak i Polo w ofercie marki… a na dodatek doczekać się wydania pod skrzydłami Skody. Wiemy o tym za sprawą ostatniej rozmowy CEO firmy, Thomasa Schafera z serwisem AutoExpress.

Czytaj też: Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane
Czytaj też:
Volkswagen XL1 jako najbardziej wyjątkowy produkcyjny samochód VW
Czytaj też:
Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen

Wedle tych informacji praktycznie z pierwszej ręki, Skoda po prostu weźmie sobie platformę MEB-entry od Grupy Volkswagena, której jest częścią i najpewniej zastąpi Citigo iV (zdjęcia) tym nowym modelem. Jednak na to poczekamy ponoć przynajmniej pięć lat.