Oficjalne zdjęcia Kia K8 2022. Ten model zastąpi Cadenza/K7

Oficjalne zdjęcia Kia K8 2022,

Kia razem z nowym rokiem weszła w nową erę, której częścią jest ten właśnie model. Teraz wreszcie możemy podejrzeć te oficjalne zdjęcia Kia K8 2022.

Zdjęcia Kia K8 2022

Samochód znany dotychczas pod nazwą Cadenza lub K7 w swojej trzeciej generacji porzucił to nazewnictwo na rzecz “K8”, które ponoć lepiej akcentuje całą masę zmian względem generacji. Mowa nawet o zmianie wielkości, która teraz sięga aż 5015 mm.

Czytaj też: Elektryczna Kia, Ioniq 5 i Genesis GV60e wyszpiegowane wspólnie
Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje elektryczny crossover Kia
Czytaj też: Elektryczny crossover Kia na zdjęciach. Kamuflażu mu nie brakuje

Ta nowa Kia K8 to pierwszy produkt marki ujawniony po niedawnym rebrandingu i rzeczywiście jest to produkt na wskroś sygnalizujący zmiany, jako że znacząco różni się od modelu K7/Cadenza.

Jego unikalna linia dachu w stylu fastback podkreśla drapieżny wygląd przedniej maskownicy o diamentowej strukturze kratki z ostrymi reflektorami i trudnymi do dostrzeżenia światłami pozycyjnymi. Na tyle klapę bagażnika wieńczy wielki podświetlony pas, który rozciąga się nad błotnikami w kształcie litery Y.

Czytaj też: Wyszpiegowano Kia Niro 2022 w ciężkim kamuflażu i towarzystwie śniegu
Czytaj też: Prototyp Kia Sportage 2022 dostrzeżony w bezruchu
Czytaj też:
Pierwsza elektryczna Kia nadal testowana w ciężkim kamuflażu

Te zdjęcia to tylko zapowiedź K8, ponieważ Kia opublikuje zdjęcia wnętrza i specyfikacje techniczne w późniejszym terminie, wprowadzając model do sprzedaży jeszcze w tym roku.