WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pamięć nowych kart graficznych AMD może nas zaskoczyć

Nowe karty graficzne AMD w postaci serii Radeon RX 6000 zostaną ujawnione 28 października i wtedy dowiemy się, jak to będzie z nimi w kwestii pokładu pamięci.

Infinity Cache, czyli pamięć graficzna AMD

Bazujące na Big Navi karty graficzne według plotek i wycieków informacji, będą posiadać specjalną pamięć podręczną podłączoną do podsystemu pamięci graficznej „Infinity Cache”. W przeszłości potwierdził to patent AMD, ale teraz ponoć nazwa tego dodatku uległa zmianie.

Na stronie Justia Trademarks możemy jednak ciągle znaleźć pierwsze odniesienia do AMD Infinity Cache, co jest bezpośrednim nawiązaniem do technologii AMD Zen (z procesorów Ryzen) o nazwie Infinity Fabric. Ta nowa technologia będzie zapewne jedną z nowości, które pojawią się w kartach graficznych AMD Radeon.

Z przecieków wiemy, że AMD Big Navi ma stosunkowo nieokazałą, bo 256-bitową szynę pamięci, więc może te braki uzupełni właśnie Infinity Cache? Niestety nadal nie mamy pojęcia, jak będzie działać ta specjalna pamięć podręczna.

Czytaj też: Specyfikacja nowych kart graficznych Radeon RX 6000 wydana przez sklep
Czytaj też: Nvidia prezentuje karty RTX 6000 i A40
Czytaj też: Jak długo potrwają niedobory RTX 3080 i RTX 3090?

AMD potrzebuje ewidentnie innowacji, jako że nadchodzący flagowiec RX 6000, czyli Radeon RX 6900 ma ponoć dzierżyć 256-bitową pamięć 16 GB GDDR6, co z miejsca sprawia, że karta przegra z ofertą NVIDII pod kątem samego podsystemu pamięci.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News