Reklama
aplikuj.pl

Czy to szalenie zamaskowany pierwszy SUV Ferrari?

SUV Ferrari, Ferrari Purosangue, Purosangue 2021, Purosangue

Wygląda na to, że ruszyły już testy Purosangue na publicznych drogach w Szwecji. Finalnie ten model będzie czymś arcyważnym dla firmy, bo będzie to pierwszy SUV Ferrari.

Pierwszy SUV Ferrari w testach

Według najświeższych informacji znany wewnątrz firmy pod nazwą kodową F175 SUV Purosangue zadebiutuje na początku 2022 roku. Jednak już teraz Ferrari ponoć pracuje nad dwoma nowymi SUVami (F244 i F245), które rzekomo będą korzystać z tej samej platformy co Purosangue. Ponoć zaoferują nie hybrydowe, a w pełni elektryczne układy napędowe z nawet 4 silnikami o mocy 610 koni mechanicznych.

Czytaj też: Nieoszlifowany diament? Obejrzyjcie zdjęcia hybrydowego Ferrari V6
Czytaj też: Wyjątkowe Ferrari 488 Pista sięga po wyścigowy sznyt
Czytaj też: Futurystyczny hipersamochód Ferrari godny Cyberpunka

Jak to zwykle przy takich zamianach bywa, Purosangue będzie musiało udowodnić, że jest godne emblematu Ferrari. Nic dziwnego, bo ten pierwszy SUV Ferrari stanowi pierwsze odejście od obecnego asortymentu legendarnej marki skupiającej się na coupe. Purosangue zaoferuje jednak coś więcej, bo po raz pierwszy samochód Ferrari na każde warunki.

Czytaj też: Najnowsze Ferrari 488 Pista „łamie zasady”
Czytaj też: Spójrzcie na podkręcone Ferrari F8 Tributo przez Novitec
Czytaj też: Ferrari 488 GT Modificata, czyli sportowy samochód z myślą o torze

Purosange SUV będzie napędzany silnikiem V12 lub V8 w zależności od wersji wyposażenia i będzie mainstreamowym dla Ferrari modelem, który zapewni marce odpowiedni dochód na rozwój przyszłych hipersamochodów i supersamochodów.