Reklama
aplikuj.pl

Podsumowanie 4 sezonu Lucyfera

Tom Ellis Lucyfer 6, Lucyfer sezon 6 premiera, Lucyfer sezon 5 premiera, będzie 6 sezon Lucyfera,

Już w piątek na Netfliksie pojawi się pierwsza część 5. Sezonu Lucyfera, niezwykle popularnego serialu o przystojnym diable i pani detektyw, którzy wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne. Zanim dowiemy się, co nas czeka w nowych odcinkach przypomnijmy sobie najważniejsze wydarzenia z poprzedniej odsłony.

O tym, że grany przez Toma Ellisa Lucyfer jest upadłym aniołem i władcą piekła wiemy wszyscy. Lucyfer mieszka na Ziemi już od jakiegoś czasu i prowadzi świetnie prosperujący bar. Jest szarmancki, przystojny, uwodzicielski i niezwykle zainteresowany panią detektyw Chloe Decker (Lauren German). Razem z Lucyferem przybyła jego wierna demonica Maze (Lesley-Ann Brandt). A teraz w największym skrócie, jakich jeszcze bohaterów musimy pamiętać:

  • Dan Espinoza (Kevin Alejandro) – były mąż Chloe, ojciec jej córki, policjant
  • Linda Martin (Rachael Harris) – terapeutka, do której chodzi Lucyfer, również przyjaciółka diabła
  • Ella Lopez (Aimee Garcia) – kryminolog, współpracuje z Chloe, Lucyferem i Danem
  • Amenadiel (DB Woodside) – brat Lucyfera, który miał skłonić go do powrotu do piekła
  • Trixie (Scarlett Estevez) – córka Chloe i Dana
  • Eve (Inbar Lavi) – biblijna Ewa, była Lucyfera

Czytaj też: Recenzja serialu The Rain – sezon 3

To by było na tyle jeśli chodzi o najważniejszych bohaterów. A teraz w skrócie o tym, co wydarzyło się w 4. sezonie i o czym warto sobie przypomnieć.

Lucyfer powrócił do piekła

To chyba jedna z najistotniejszych informacji, bo na koniec sezonu Lucek niestety powrócił do swojego królestwa. Po tym jak je opuścił demony zaczęły być trochę swawolne, więc chcąc nie chcąc diabeł musiał wrócić na swoje stanowisko, zwłaszcza, że demony właśnie próbowały porwać jedną niewinną istotę.

Chloe poznała prawdę o Lucyferze

Może inaczej, Chloe w końcu uwierzyła w opowieści Lucyfera, w końcu on od samego początku powtarzał, że jest diabłem. Na początku nie przyjęła tej prawdy dobrze i razem z ojcem Kinleyem (Graham McTavish) próbowała odesłać go z powrotem do piekła. Pod koniec sezonu jednak wyraźnie stanęła po stronie Lucyfera pomagając mu uporać się z diabelską transformacją.

Chloe i Lucyfer wyznali sobie miłość

Dobra, doskonale wiem, że większość widzów czekała na ten moment od samego początku. I stało się, tuz przed powrotem Lucyfera do piekła głowni bohaterowie pocałowali się i przyznali do swoich uczuć. Chloe usłyszała od Lucyfera: Moją pierwszą miłością nigdy nie była Ewa. To byłaś ty, Chloe i oczywiście sama również powiedziała, że go kocha.

Amenadiel i Linda mają dziecko

Mały Charlie, syn Amenadiela i Lindy, pół człowiek, pół anioł. Malec bardzo szybko stał się centrum uwagi, bo demony chciały go porwać by uczynić malca swoim nowym królem. Na szczęści dzięki połączonym siłą Amenadiela, Lucyfera, Eve, Maze i Chloe udało się ochronić dziecko i w finale sezonu był już bezpieczny z rodzicami, a Amenadiel postanowił nie zabierać syna do nieba.

Maze i Eve miały romans

Dość zaskakujące połączenie, zwłaszcza gdy przypomnimy sobie, jak Eve przez większość sezonu latała za Lucyferem. Jednak pomiędzy próbami odzyskania względów byłego chłopaka Maze i Eve zbliżyły się do siebie i zdecydowanie między nimi coś się zaczęło dziać. Niestety pod koniec sezonu Eve postanowiła pójść w świat, by dowiedzieć się kim jest, ponieważ zawsze była tylko tym, kim inni chcieli by była. Szkoda nam Maze, ale mamy nadzieję, że Eve do niej w końcu wróci.

Elle znów wierzy

Jednym z fajniejszych wątków była religijność Elle. Dziewczyna była bardzo wierząca, jednak pod wpływem śmierci Charlotte Richards znalazła się na rozdrożu i wyraźnie przezywała kryzys. Zdjęła nawet z szyi krzyżyk, z którym wcześniej się nie rozstawała. Jednak pod koniec 4. sezonu pogodziła się ze sobą i z Bogiem, a nawet na powrót założyła na szyję swój krzyżyk. W końcu zrozumiała, że to nie do Boga należy powstrzymanie zła, on tylko daje ludziom siłę by z nim walczyć.

Premiera pierwszej części 5. sezonu Lucyfera już 21 sierpnia na Netfliksie

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News